کاهش فروش آیفون در سال 2016 تیم کوک را نگران کرد | شهر ای تی | بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت
کاهش فروش آیفون در سال 2016 باعث افت درآمد تیم کوک شده است

کاهش فروش آیفون در سال ۲۰۱۶ تیم کوک را نگران کرد

اپل در سال ۲۰۱۶ با مشکلاتی در فروش آیفون هایش مواجه بود که در نتیجه آن در راه رسیدن به اهداف فروش خود شکست خورده و مدیر عامل آن یعنی تیم کوک بهای آن را پرداخت.

بر اساس گزارشی که دیروز توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا منتشر شد، تیم کوک در سال ۲۰۱۶ مبلغی معادل با ۸٫۶۵ میلیون دلار را کسب کرد که در مقایسه با ۱۰٫۲۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ و ۹٫۲۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴، مبلغ پایین تری است.

کوپرتینویی ها از سال ۲۰۱۵ فروش ۲۲۳٫۶ میلیون دلاری را به عنوان هدف برای خود مشخص کرده بودند، اما موفق شدند تنها ۲۱۵٫۶ میلیون دلار درآمد کسب کنند که معادل با ۸۹٫۵ درصد از هدف در نظر گرفته شده است.

مجموعه پاداش های تیم کوک در سال ۲۰۱۶ رقمی معادل با ۵٫۳۷ میلیون دلار بوده که در مقایسه با ۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ و ۶٫۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به طور قابل توجهی کمتر است.

با این وجود، حقوق پایه مدیر عامل اپل از ۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۳ میلیون دلار در سال پیش افزایش یافته است.

غول تکنولوژی جهان در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار با کاهش فروش موبایل های پرچمدار خود رو به رو شد که شرایط را برای کوپرتینویی ها و تیم کوک مشکل کرد. گفتنی است که بیش از دو سوم درآمد اپل در گروی فروش آیفون هایش است و کاهش فروش آنها به معنای لطمه ای جبران ناپذیر بر درآمد کمپانی مذکور است.

 

منبع : دیجیاتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Web Analytics