دی کاپریو اسکار 2016 را را مال خود کرد+لیست برندگان | شهر ای تی | بیست اسکریپت قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس اسکریپت

دی کاپریو اسکار ۲۰۱۶ را را مال خود کرد+لیست برندگان

بالاخره هفته‌ها گمانه‌زنی رسانه‌ها و کارشناسان به پایان رسید و بامداد امروز برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۶ که هشتاد و هشتمین دوره آن بود معرفی شدند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد مراسم اسکار امسال دارای برندگان غیرمنتظره‌ای بود. مجری این مراسم کریس راک بازیگر و کمدین سیاهپوست بود که در میان صحبت‌هایش نیز اشاره‌ای به عدم حضور سیاهپوستان در بخش‌های اصلی اسکار کرد. او گفت در دهه ۱۹۶۰ و ۷۰ نیز سیاهپوستان در بین نامزدهای اسکار جایی نداشتند اما اعتراض نمی‌کردند، چون چیزی برای گفتن نداشتند.

در این مراسم فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» توانست ۶ اسکار را به دست بیاورد اما در سه بخش اصلی بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمبرداری فیلم «از گور برخاسته» توانست جوایز را به خود اختصاص دهد. برخلاف پیش‌بینی‌ها جایزه بهترین فیلم نیز به «در کانون توجه» تعلق گرفت که پیش از این مراسم شانس کمی برای آن قائل بودند.

فهرست برندگان جایزه اسکار ۲۰۱۶ صورت زیر است:

** بهترین فیلم بلند

نامزدها: از گور برخاسته؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ کمبود بزرگ؛ اتاق؛ کانون توجه؛ مریخی؛ بروکلین؛ پل جاسوس‌ها

برنده: در کانون توجه

** بهترین کارگردانی

نامزدها: آدام مک‌کی برای کمبود بزرگ؛ آلخاندرو گونزالز ایناریتو برای از گور برخاسته؛ تام مک‌کارتی برای کانون توجه؛ جورج میلر برای مکس دیوانه: جاده خشم؛ لنی آبراهامسون برای اتاق

برنده: الخاندرو گونزالز ایناریتو برای فیلم از گور برخاسته

** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: برایان کارنستون برای ترامبو؛ مت دیمون برای مریخی؛ لئوناردو دی‌کاپریو برای از گور برخاسته؛ مایکل فاسبندر برای استیو جابز؛ ادی ردماین برای دختر دانمارکی

برنده: لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم از گور برخاسته

** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: کیت بلانشت برای کارول؛ بری لارسن برای اتاق؛ سیبرشا رونان برای بروکلین؛ شارلوت رامپلینگ برای ۴۵ سال؛ جنیفر لاورنس برای جوی

برنده: بری لارسن برای فیلم اتاق

** بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: کریستین بیل برای کسری بزرگ؛ تام هاردی برای از گور برخاسته؛‌ مارک رافلو برای کانون توجه؛ مارک رایلنس برای پل جاسوس‌ها؛ سیلوستر استالونه برای اعتقاد

برنده: مارک رایلنس برای فیلم پل جاسوس‌ها

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: جنیفر جیسون برای لی هشت نفرت‌انگیز؛ رونی مارا برای کارول؛ راشل آدامز برای کانون توجه؛ آلیسیا ویکاندر برای اکس مشینا؛ کیت وینزلت برای استیو جابز

برنده: آلیسیا ویکاندر برای فیلم اکس مشینا

** بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: آغوش شیطان (کلمبیا)؛ موستانگ (فرانسه)؛ پسر شائول (مجارستان)؛ ذیب (اردن)؛ یک جنگ (دانمارک)

برنده: پسر شائول (مجارستان)

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: کسری بزرگ؛ بروکلین؛ کارول؛ مریخی؛ اتاق

برنده: کسری بزرگ

** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ اکس مکشینا؛ Inside Out؛ کانون توجه؛ از کف خیابان‌های کمپتون

برنده: کانون توجه

** بهترین مستند بلند

نامزدها: امی؛ سرزمین کارتل؛ نگاه سکوت؛ چه اتفاقی افتاد آقای سایمون؟

برنده: امی

** بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: آنومالیسا؛ Inside Out؛ شان دشیپ (گوسفند ناقلا)؛ وقتی مارین آنجا بود

برنده: Inside Out

** بهترین تدوین

نامزدها: کسری بزرگ؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ از گور برخاسته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد؛ کانون توجه

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین موسیقی متن

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ کارول؛ هشت نفرت‌انگیز؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان

برنده: انیو موریکونه برای فیلم هشت نفرت‌انگیز

** بهترین ترانه اصلی

نامزدها: پنجاه طیف خاکستری؛ ریسینگ استیشن؛ جوانی؛ شکار زمین؛ شبح

برنده: ترانه «نوشتن روی دیوار» از سم اسمیت در فیلم شبح

** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: از گور برخاسته؛ کارول؛ هشت نفرت انگیز؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ سیکاریو

برنده: از گور برخاسته

** بهترین طراحی لباس

نامزدها: کارول؛ سیندرلا؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ از گور برخاسته

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین مستند: موضوع کوتاه

نامزدها: تیم ۱۲؛ چو آنسوی خطوط؛ کلود لنزمن؛ دختری در رودخانه؛ آخرین روز آزادی

برنده: دختری در رودخانه

** بهترین چهره‌پردازی

نامزدها: مکس دیوانه؛ از گور برخاسته؛ پیرمرد ۱۰۰ ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین طراحی تولید

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ از گور برخاسته

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهتری میکس صدا

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ از گور برخاسته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیرد

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین صداگذاری

نامزدها: مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته؛ مریخی؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: اکس مشینا؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ از گور برخاسته؛ جنگ ستارگان نیرو بر‌می‌خیزد

برنده: اکس مشینا

** بهترین فیلم کوتاه: اکشن زنده

نامزدها: آواماریا؛ روز اول؛ همه چیز خوب خواهد شد؛ شاک؛ شاترر

برنده: شاترر

** بهترین فیلم کوتاه: انیمیشن

نامزدها: داستان خرس؛ پرولوگ؛ جهان فردا؛ تیم افسانه‌ای سانجای

برنده: داستان خرس

 

منبع : ناروان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Web Analytics