با دکمه هوم نرم افزاری آیفون آشنا شوید

0

ممکن است دکمه ثابت و لمسی Home در آیفون ۷ در ابتدا حس عجیبی به کاربر بدهد، اما مسلماً نکات مثبت و خوبی‌های خودش را دارد؛ مخصوصاً اگر از کار بیفتد.

Hone به‌تازگی کاربری به نام iwayne در Macrumors تصویری منتشر کرده که با توجه به آن اگر این دکمه خراب شود، آیفون دکمه مجازی درون صفحه به همراه پیغامی مربوط به اینکه ممکن است دکمه Home شما نیاز به تعمیر داشته باشد را برای کاربر نمایش می‌دهد. بااینکه از این دکمه مجازی و پیغام نمی‌توان خرابی حتمی دکمه Home دستگاه را نتیجه گرفت، اما می‌توان تا زمانی که یک تعمیرکار گوشی را بررسی کند به استفاده از دستگاه ادامه داد.

با توجه به گزارش‌هایی از احتمال حذف کامل دکمه Home در نسل بعدی آیفون، عمر این تکنولوژی کوتاه خواهد بود. به‌هرحال فهمیدن اینکه چرا اپل دکمه ثابتی را برای مدتی هرچند کوتاه انتخاب کرده سخت نیست. موضوع فقط استفاده از موتور Taptic برای ایجاد حس کار با دکمه‌ای متحرک در کاربر که قابل سفارشی‌سازی هم باشد نیست، طراحی جدید ازلحاظ تئوری هم که شده کمتر از گذشته خراب می‌شود (چراکه واقعاً فشرده نمی‌شود) و به همین ترتیب لزوم تعمیر سریع دستگاه هم کاهش پیدا می‌کند. این استراتژی درنهایت به نفع اپل تمام می‌شود، اما در طولانی‌مدت کاربران هم خوشحال‌تر خواهند بود.

آیفون 7 در صورت خراب شدن دکمه Home دکمه نرم‌افزاری را به شما پیشنهاد خواهد کرد!

منبع : engadget

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.