چه گوشی هایی با فناوری Daydream سازگار هستند؟

0

همان‌طور که می‌دانید گوگل چند ماه پیش پلتفرم واقعیت مجازی Daydream خود را معرفی کرد و پیکسل‌ها اولین گوشی‌های سازگار با آن بودند. حالا این شرکت سخت‌افزار مورد نیاز برای این پلتفرم را اعلام کرده است.

در آخرین به‌روزرسانی اطلاعات تعریف سازگاری اندروید (CDD) گوگل سرانجام دقیقاً مشخص کرده چه ویژگی‌هایی برای این پلتفرم نیاز است. اول از همه گوشی باید دارای صفحه‌نمایشی بین ۴٫۷ و ۶ اینچ داشته باشد اما وضوح ۱۰۸۰p نیز برای این پلتفرم کافیست. البته گوگل تأکید کرده وضوح QHD 1440p تجربه بهتری را فراهم خواهد کرد. همچنین با وجود این‌که گوگل در این مورد چیزی را اعلام نکرده اما صفحه‌نمایش‌های AMOLED به علت زمان تأخیر کمتر نسبت به LCDها برای واقعیت مجازی مناسب‌تر هستند.

از نظر پردازنده گوگل لازمه اجرای Daydream را اسنپ‌دراگون ۸۲۱ اعلام کرده و به این ترتیب اکثر پرچم‌داران کنونی از جمله گلکسی اس ۷ یا ال‌جی V20 امکان بهره‌مندی از آن را نخواهند داشت. البته خوب است بدانید حتی اسنپ‌دراگون ۸۲۱ در گوشی‌های پیکسل بر روی فرکانسی معادل با اسنپ‌دراگون ۸۲۰ تنظیم شده‌اند و بعید است چیپست‌های کنونی پرچم‌داران قادر به اجرای این پلتفرم نباشند.

به این ترتیب شاید به مرور زمان پشتیبانی از Daydream به سایر گوشی‌ها هم بیاید اما اگر خواهان تجربه واقعیت مجازی گوگل هستید در حال حاضر گزینه‌ای به جز Pixel یا Pixel XL گوگل پیش رو ندارید.

منبع : phonearena

Leave A Reply

Your email address will not be published.