فعال کردن قابلیت های تماس ویدیویی واتس اپ

0
برنامه پیام‌رسان واتس‌اپ به تازگی ویژگی تماس ویدیویی را ارایه داده است که برای کاربران تلفن‌های آیفون، اندروید و ویندوزفون قابل دسترس است. با این ویژگی می‌توانید علاوه بر تماس تلفنی که پیش از این واتس‌اپ در اختیار کاربران‌اش قرار داده بود، تماس ویدیویی هم با دوستان‌تان داشته باشید. با شهر ای تی همراه شوید تا روش فعال کردن این ویژگی را به شما یاد بدهیم.

 واتس‌اپ به روزشده با پشتیبانی از تماس ویدیویی برای تلفن‌های اندروید و آیفون رسما ارایه شده است. بنابراین به سادگی با کمی صبر می‌تواندی آن را به روزرسانی کنید تا این گزینه را داشته باشید. اگر تلفن اندرویدی یا ای او اسی شما به طور اتومات به روزرسانی‌ها را انجام نمی‌دهد یا اگر مطمین نیستید که این برنامه به روزشده باشد، اول به استور بروید و آن را دستی به روزرسانی کنید.
 تماس ویدیو (video calling)
اگر گزینه تماس ویدیو (video calling) را مشاهده نمی‌کنید یا اگر این گزینه هنوز کار نمی‌کند و یا اگر تماس ویدیویی ارور می‌دهد، می‌توانید نسخه بتای واتس‌اپ به نام APK را دانلود کنید تا آنچه را که می‌خواهید به دست بیاورید. اگر برای تماس ویدیویی واتس‌اپ بی‌قرار هستید، بدین صورت عمل کنید:

اول از همه به یاد داشته باشید که بهتر است تا صبر کنید ویژگی تماس ویدیویی واتس‌اپ در تلفن شما نشان داده شود اما اگر آن اندازه صبور نیستید، کاربران اندروید به این روش را عمل کنند:
از استور گوگل‌پلی به دنبال واتس‌اپ بگردید،  Google Play listing واتس‌اپ را باز کنید، رو به پایین بروید در بخش Become a beta tester گزینه I’M IN لمس کنید، در صفحه بعد آن را تایید کنید و چند دقیقه صبر کنید. سپس مجددا به پنجره لیست WhatsApp در گوگل‌پلی بروید. باید گزینه‌ای را در نسخه بتای Update WhatsApp ببینید، برنامه را به روزرسانی کنید.
به جای این می‌توانید WhatsApp APK را از سایت APK Mirror یا APK Pure دانلود کنید که تماس ویدیویی را پشتیبانی می‌کند. البته باز هم توصیه می‌کنیم که منتظر نسخه بتای و به روزرسانی شده واتس‌اپ باشید تا اینکه WhatsApp APK را دانلود کنید.
برای ورود به نسخه بتای واتس‌اپ در ویندوزفون هم باید به آدرس support@whatsapp.com پیامی ارسال کنید، این پروسه کمی زمان‌بر است. همینکه نسخه بتا در اختیارتان قرار گرفت، به ویژگی تماس ویدیویی واتس‌اپ در موبایل ویندوزی‌تان دسترسی خواهید داشت.
کاربران آیفون هم چاره‌ای ندارند مگر اینکه برای ارایه این ویژگی کمی صبر کنند.

اما اگر این ویژگی در اختیارتان قرار گرفت، باید این گونه عمل کنید:
پس از ورود به واتس‌اپ به بخش Contacts بروید و تماسی را که می‌خواهید با وی تماس ویدیویی داشته باشید را انتخاب کنید سپس آیکون تلفن را در بالای صفحه لمس کنید. همین، کار تمام است.

 منبع : gadgets

Leave A Reply

Your email address will not be published.