۱۱ قابلیت شگفت انگیز اپل واچ که باید بدانید

اپل واچ دستگاهی است که کارهای بیشتری فراتر از نشان دادن زمان و نوتیفیکیشن های گوشی های آیفون را بر روی مچ دست شما انجام می دهد. می توانید از آن به جای کارت اعتباری در دنیای واقعی استفاده کنید، در مواقع اضطراری شما را نجات خواهد داد، همچنین ساعتی زیبا همگام با مد و فشن است که به پیدا کردن گوشی گمشده شما کمک کرده و دیگر موارد استفاده ای که این ساعت را کاربردی تر خواهد کرد.

۱-زمان را با فروتنی(احتیاط) چک کنید

کاربران اپل واچ سری ۲ می توانند زمان را بدون ایجاد سر و صدا در یک جلسه و با چرخاندن دکمهٔ دیجیتالی تنظیم ساعت، چک نمایند. برای فعال کردن این حالت کافی است مراحل General > Wake Screen را به ترتیب در تنظیمات نرم افزار ساعت بر روی آیفون خود انجام دهید.

۲-نوع ساعت خود را شخصی سازی کنید

ساده ترین راه برای سفارشی کردن چهرهٔ ساعت خود از طریق نرم افزار هوشمند اپل واچ بر روی گوشی های آیفون است. همچنین اپل بر حسب برنامه های نصب شده بر روی ساعت، چهره های مختلفی برای شما پیشنهاد می کند.

به جای لمس و ضربه زدن بر روی صفحه نمایش ساعت با اپ واچ هوشمند آیفون به راحتی چهرهٔ ساعت خود را تغییر دهید.

۳-غیر فعال سازی اسکرین شات

با فشردن همزمان دکمهٔ دیجیتالی تنظیم ساعت و دکمهٔ کناری شما می توانید از صفحه نمایش ساعت خود اسکرین شات بگیرید. قبل از اینکه اپل گزینهٔ غیرفعال سازی اسکرین شات را معرفی کند، حافظهٔ ذخیرهٔ بسیاری از کاربران از اسکرین شات های ناگهانی پر شده بود که از تماس مچ دست با این دکمه ها گرفته شده بود.

به جای لمس و ضربه زدن بر روی صفحه نمایش ساعت با اپ واچ هوشمند آیفون به راحتی این گزینه را غیر فعال کنید.

۴-استفاده از پرداخت اپل (Apple Pay)

برای استفاده از امکان پرداخت اپل در ساعت هوشمند خود کافی است یک کارت اعتباری با استفاده از نرم افزار اپ واچ، اضافه کنید. هنگامی که آمادهٔ پرداخت شدید، کافی است دو مرتبه دکمهٔ جانبی را فشار دهید تا حالت پرداخت اپل فعال شود.

یکی دیگر از مزایای داشتن پرداخت اپل بر روی اپل واچ، تایید و خرید از طریق مک بوک اپل است. راه اندازی، فعال سازی و سفارش سازی عملکردهای پرداخت اپل در برنامهٔ اپل واچ آیفون تحت نام Wallet & Apple Pay قابل تنظیم است.

۵-پیدا کردن آیفون

آیا تا به حال آیفون خود را گم کرده اید؟ با لمس صفحه نمایش ساعت و ورود به بخش مرکز کنترل و ورود به قسمت iPhone ping، یک صدایی از آیفون شما پخش خواهد سد که حتی اگر در حالت بی صدا (silent) باشد، شما به راحتی می توانید گوشی خود را پیدا کنید.

حالتی دیگر نیز برای پیدا کردن گوشی اضافه شده است، که برای حالت های تاریک یا افراد کم شنوا یا ناشنوا در دسترس قرار گرفته است که این حالت هم زمان با پخش صدا فلش گوشی هم به سرعت چشمک می زند.

۶-تخلیهٔ آب بلندگو ها

صاحبان اپل واچ ۲ می توانند در هنگام شنا از ساعت خود استفاده نمایند، اما پس از هر بار استفاده در آب، نیاز به خالی کردن آب از قسمت بلندگوها را دارند.

با لمس صفحه نمایش ساعت و ورود به بخش مرکز کنترل، و کلیک کردن بر روی آیکون water drop می توانید به راحتی درون آب به تمرین با بازی بپردازید. با چرخاندن دکمهٔ دیجیتالی تنظیم ساعت و روشن شدن صفحه نیز می توانید آب درون بلندگو را تخلیه کنید.

۷-سوییچ کردن برنامه ها

تعویض برنامه ها یکی از بهترین ویژگی های اپل واچ است، هنگامی که در برنامه ای هستید و می خواهید کار دیگری با برنامهٔ جدید انجام دهید و همچنان تمایلی به بسته شدن برنامهٔ قبلی ندارید، راحت با فشردن دکمهٔ دیجیتالی تنظیم ساعت می توانید بین اپ های خود سوییچ کنید.

۸-فعال کردن دستیار دیجیتالی اپل “سیری”

با نگاه داشتن دکمهٔ دیجیتالی تنظیم ساعت یا با گفتن جملهٔ ” Hey, Siri” در هنگام روشن بودن صفحه، می توانید آن را فعال کنید.

۹-صفحهٔ مدیریت برنامه های باز شده (app dock)

با انتشار نسخهٔ WatchOS 3، اپل امکان مدیریت برنامه های باز شده را به جای اپلیکیشن dock ارائه داد. با فشردن دکمهٔ کناری می توانید لیست برنامه های باز شده را کنترل کنید. شما می توانید با کشیدن برنامه ها به سمت بالا، آن ها را از لیست dock حذف نمایید.

راه دیگری برای مدیریت این dock از طریق اپ واچ بر روی آیفون و طی کردن مراحل Dock > Edit است.

۱۰-ارسال پیام های اضطراری برای درخواست کمک

با انتشار نسخهٔ WatchOS 3 در ماه سپتامبر، اپل امکان ارسال پیام اضطراری SOS را برای اپل خود فعال کرده است. با فعال شدن این حالت توسط اپل می توانید دکمهٔ کناری را برای مدت کوتاهی نگه دارید تا اپل واچ شما با شمارهٔ اضطراری محل سکونت شما تماس بگیرد.

شما می توانید این حالت را با طی کردن General > Emergency SOS بر روی نرم افزار اپل واچ خود فعال یا غیر فعال کنید.

۱۱-باز کردن قفل مک بوک

اپل واچ شما دارای قدرت ماورائی باز کردن قفل مک بوک شما پس از روشن کردن آن را دارد. در مک بوک بوک خود و طی کردن مسیر System Preferences > Security & Privacy و فعال کردن تیک Allow your Apple Watch to unlock your Mac می توانید به اپل واچ خود این امکان خارق العاده را بدهید.

منبع: cnet

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *