معرفی بیشترین و کمترین گوشی های قابل تعمیر سال ۲۰۱۶

0

در طول سال های متمادی، کارشناسان iFixit به واسطه ی تجارب فراوان و گسترده در زمینه تعمیرات دستگاه های الکترونیکی، خود را یک جامعه ی پیشرو در خصوص ایجاد دستورعمل های تعمیر دستگاه ها می دانند. همواره افراد علاقمند به شناخت گوشی های آیفون و سامسونگ و همچنین هنر مراقبت از آنها و رفع ایراد های کوچک ایجاد شده در آنها، از این سایت بهره می برند.

۱-اولین گوشی قابل تعمیر ۲۰۱۶: ال جی G5

نمره ی کارشناسان iFixit به قابلیت تعمیر این گوشی : ۸/۱۰

گوشی هوشمند ماژولار ال جی G5 دارای یک باتری قابل جداسازی بوده و طراحی اجزای ماژولار آن به گونه ای است که به راحتی قابل تعویض هستند. تعمیر کردن این گوشی بسیار آسان است، در حالیکه از جنبه های دیگر شاید بهترین نباشد، اما در تعمیر و تعویض کردن قطعات بهترین است. همچنین سر هم کردن دوباره ی این گوشی بسیار آسان است.

۲-دومین گوشی قابل تعمیر ۲۰۱۶: گوگل پیکسل / XL

نمره ی کارشناسان iFixit به قابلیت تعمیر این گوشی ها : ۷/۱۰

گوگل پیکسل و پیکسل XL دارای تعداد زیادی قطعات ماژولار هستند که باعث می شود تعمیر آنها بسیار ساده باشد. متاسفانه، باز کردن گوشی بدون شکسته نشدن صفحه نمایش بسیار سخت است.

۳-سومین گوشی قابل تعمیر ۲۰۱۶: آیفون ۷ / ۷ پلاس

نمره ی کارشناسان iFixit به قابلیت تعمیر این گوشی : ۸/۱۰

اپل شاید گجت های غیر قابل تعمیر مانند ایرپادها را داشته باشد، اما سرویس کردن گوشی های آیفون ۷ و ۷ پلاس کار خیلی سختی نیست. برای باز کردن این گوشی برای تعمیر کافی است ۴ پیچ اصلی آن را باز نمایید. با یک بار باز کردن این گوشی ها برای تعویض صفحه نمایش یا باتری (رایج ترین مشکلات در تعمیرات)، متوجه می شوید که با گوشی قابل تعمیری مواجه هستید.

۴-شماره چهار : آیفون SE

نمره ی کارشناسان iFixit به قابلیت تعمیر این گوشی ها : ۶/۱۰

آیفون SE دارای روند تعمیری مشابه و آسان مانند آیفون ۷ است ولی متاسفانه تنها مشکلی که ممکن حین تعویض صفحه نمایش یا باتری گریبان گیر شما شود، شکستن کابل Touch ID آن است.

۵-آخرین گوشی قابل تعمیر: گلکسی نوت ۷

نمره ی کارشناسان iFixit به قابلیت تعمیر این گوشی ها : ۴/۱۰

پرچمدار انفجاری سامسونگ که در حال حاضر از چرخه ی تولید خارج شده است، یکی از سخت ترین گوشی های قابل تعمیر است. با وجود اینکه بیشتر قطعات به صورت ماژولار ساخته شده اند، اما باز کردن و سر هم کردن گوشی و تعویض باتری امری بسیار دشوار است.

 

منبع : phonearena

Leave A Reply

Your email address will not be published.