با محبوب ترین بازی های سرویس استیم در سال ۲۰۱۶ آشنا شوید

0

شرکت والو که به عنوان خالق برخی از به یاد ماندنی ترین بازی های تاریخ صنعت گیم مانند «کانتر استرایک»، «هاف لایف» و «پورتال» شناخته می شود، نزدیک به یک دهه پیش سرویسی به نام «استیم» برای کامپیوترهای خانگی راه اندازی کرد که کمتر کسی تصور داشت تا این حد موفق باشد.

در حال حاضر استیم اصلی ترین و بزرگترین بستر پی سی گیمینگ محسوب می شود و همه ساله میزبان میلیون ها گیمر از اقصی نقاط جهان است.

حال که سال ۲۰۱۶ میلادی را پشت سر گذاشته ایم و می دانیم بیش از ۱۰ هزار بازی متنوع روی شبکه استیم یافت می شود، والو لیست ۱۰۰ بازی پرفروش سال اخیر را منتشر کرده است.

برای این منظور استیم پرفروش ترین عناوین خود را در ۴ بخش «پلاتینیم»، «طلایی»، «نقره ای» و «برنزی» دسته بندی کرده که در بین آنها مخلوطی از بازی های پولی، فری-تو-پِلِی، جدید و قدیمی دیده می شوند.

طبق انتظارات برترین بازی عنوان «Dota 2» است و بالاتر از بازی هایی مانند «Witcher 3» و «Fallout 4» در صدر دسته پلاتینیم ها قرار گرفته است. «دیویژن»، «راکت لیگ»، «کانتر استرایک گو» و در کمال تعجب عنوان ضعیف «نو منز اسکای» نیز در این دسته جای گرفته اند.

در ادامه بازی هایی مانند «دووم» و «استاردیو ولی» که جزو برترین بازی های سال ۲۰۱۶ به انتخاب شهر ای تی نیز بودند در کنار «آرما ۳۳»، «رایز آو تومب رایدر» و «استلاریس» دسته پرفروش ترین بازی های طلایی استیم را شکل داده اند.

تلفیقی از عناوین قدیمی و جدیدی مانند «دائینگ لایت»، «پی دی ۲»، «اسکایریم»، «واچ داگز ۲» و «دئوس اکس منکایند دیوایدد» نیز به نشان نقره سال ۲۰۱۶ شبکه گیمینگ استیم دست یافته اند.

سایر بازی های پرطرفدار سال اخیر نیز در لیست برنزی ها قرار دارند که در بین آنها می توان به نام هایی مانند «گریم داون»، «رم توتال وار ۲»، «فار کرای ۴»، «سیمز ۳»، «دیس آنرد ۲»، «متال گیر سالید فانتوم پین»، «مافیا ۳» و بازی نسبتاً قدیمی «Left 4 Dead 2» اشاره کرد.

نکته جالب توجه جایی است که در این لیست تقریباً بلندبالا، نامی از بازی «کال آو دیوتی اینفینیت وارفر» به چشم نمی خورد و ضعف فاحش این عنوان در قیاس با نسخه های پیشین فرنچایز را نمایان می کند.

در نهایت لازم به ذکر است طبق آخرین آمارهای رسمی منتشر شده توسط استیم، حدود ۵۰٫۳۵ درصد از کاربران این شبکه گیمینگ در حال حاضر از سیستم عامل ویندوز ۱۰ استفاده می کنند، که حدود ۴۹٫۱۰ درصد از آنها نسخه ۶۴ بیتی را به اختیار گرفته اند و مابقی از نسخه ۳۲ بیتی بهره مند هستند.

به کارگیری سایر نسخه های ویندوز نسبت به سال گذشته کاهش چشم گیری داشته و در مجموع نشان از موفقیت قابل توجه مایکروسافت در زمینه جذب مخاطبین به بهره مندی از آخرین سیستم عامل ویندوزی حکایت دارد.

 

منبع : گجت

Leave A Reply

Your email address will not be published.