نرم افزار کیبورد گوگل Gboard از مرز نیم میلیارد دانلود گذشت

0

اپلیکیشن کیبورد گوگل که جدیدا آن را با نام Gboard می‌شناسیم، موفق شد ساعاتی پیش از مرز ۵۰۰۰ میلیون دانلود در فروشگاه اپلیکیشن گوگل عبور کند.

حدود دو هفته از بازطراحی این کیبورد مخصوص گوشی های اندرویدی می‌گذرد و همان‌طور که می‌دانید، غول جستجوی جهان آن را با نامی متفاوت در فروشگاه اپلیکیشن خود قرار داد. هرچند که این ۵۰۰ میلیون دانلود تنها در طول دو هفته به دست نیامده است، اما نمی‌توان بهبودهای اخیر این برنامه را همراه با اضافه کردن قابلیت های جدید به آن در به ثمر رسیدن این نتیجه بی‌تاثیر دانست.

نگاهی کوتاه به قابلیت های کیبورد گوگل

در حال حاضر کیبورد گوگل (Gboard) بیش از ۱۲۰ زبان مختلف دنیا را پشتیبانی می‌کند. در کنار آن می‌توان به پشتیبانی از فایل‌های گیف، ایموجی و همچنین تایپ صوتی کلمات نیز اشاره کرد که تمامی این‌ها در کنار هم یکی از کامل‌ترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های کیبورد اندرویدی را به وجود آورده است.

این کیبورد به کاربران خود قابلیت جستجو و اشتراک‌گذاری هرچیزی از طریق گوگل نظیر آب و هوا، اخبار، نتایج زنده ورزشی، ویدیو و تصاویر، رستوران‌های اطراف و غیره را ارائه می‌کند. علاوه بر این اگر شما هم از کیبورد گوشی خود برای تایپ ۲ زبان مختلف استفاده می‌کنید، این اپلیکیشن کار را برای شما راحت‌تر کرده بود.

بالاتر از همه این‌ها، کیبورد گوگل اینک می‌تواند بفهمد که شما چه چیزی تایپ می‌کنید. این بدان معناست که نیازی نیست کلمات را به صورت دستی به دیکشنری شخصیتان اضافه کنید. تنها کافی‌ست یک حرف از آن کلمه را بنویسید تا خود گوگل باقی حروف آن را حدس بزند و شما را از تایپ زیاد بی‌نیاز کند.

این تمام ماجرا نیست، کیبورد گوگل از قابلیت های بسیار بیشتری نیز برخوردار است که همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا تیم توسعه دهندگان این اپلیکیشن در حال حاضر جشن عبور از ۵۰۰ میلیون بار دانلود را برپا کند. از لینک زیر قادر به دانلود آخرین نسخه این اپلیکیشن خواهید بود.

 

منبع : گجت

Leave A Reply

Your email address will not be published.