واتس اپ رکورد ارسال پیام را در کریسمس ۲۰۱۷ شکست

0

در شب و روزهای مناسبتی و مهم، مردم سراسر دنیا برای هم پیام‌های تبریک و شادباش ارسال می‌کنند، واتس‌اپ نیز که یکی از پرکاربرترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دنیا به حساب می‌آید وظیفه ارسال و دریافت ۶۳ میلیارد پیام را در شب سال نو میلادی بر عهده داشته است!

ارسال پیام در روزهای مهم و مناسبتی در همه جای دنیا مرسوم است،‌ از قرار معلوم واتس‌اپ در شب سال نو میلادی کاری کرده است کارستان و حدود ۶۳ میلیارد پیام را میان کاربران خود منتقل کرده است.

رکوردشکنی ارسال پیام واتس‌اپ در شب سال نو، تنها به ارسال پیام ختم نمی‌شود و پیام‌هایی که بین کاربران ردوبدل شده است حاوی عکس و فیلم‌های ویدئویی نیز بوده است. جالب است بدانید در میان ۶۳ میلیارد پیام، ۷.۹ میلیارد تصویر و ۲.۴ میلیارد ویدئو نیز وجود داشته است.

مارک زاکر برگ، چندی پیش در کنفرانس سالانه F8 اعلام کرد که مسنجر فیس‌بوک به همراه اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ، روی هم قادر به ارسال ۶۰ میلیون پیام در روز هستند.

فیس بوک حدود ۲ سال پیش اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ را به قیمت گزاف ۲۱ میلیون دلار خریداری کرد. آمار و ارقام نشان می‌دهد که خرید واتس‌اپ از جانب فیس‌بوک بی‌دلیل نبوده است و واتس‌اپ ارزش پرداخت این میزان وجه را داشته است. جالب است بدانید در حال حاضر واتس‌اپ بیشتر از یک میلیارد نفر کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

آمار ارسال پیام میلیاردی واتس‌اپ در شب سال نو، حسن ختام بسیار خوبی برای عملکرد این اپلیکیشن در سال گذشته میلادی به حساب می‌آید. واتس‌اپ چندی پیش امکان رمزگذاری پیام‌های ارسال شده و همچنین ارسال تماس‌های ویدئویی را برای کاربران خود میسر کرد.

در مجموع باید گفت با توجه به پیش‌رفت‌هایی که در واتس‌اپ شاهد بودیم، از هم اکنون انتظار یک رکورد میلیاردی دیگر را برای ارسال پیام در شب سال نو آینده میلادی از طریق واتس‌اپ خواهیم داشت.

منبع : فارنت

Leave A Reply

Your email address will not be published.