کاهش فروش آیفون در سال ۲۰۱۶ تیم کوک را نگران کرد

0

اپل در سال ۲۰۱۶ با مشکلاتی در فروش آیفون هایش مواجه بود که در نتیجه آن در راه رسیدن به اهداف فروش خود شکست خورده و مدیر عامل آن یعنی تیم کوک بهای آن را پرداخت.

بر اساس گزارشی که دیروز توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا منتشر شد، تیم کوک در سال ۲۰۱۶ مبلغی معادل با ۸٫۶۵ میلیون دلار را کسب کرد که در مقایسه با ۱۰٫۲۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ و ۹٫۲۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۴، مبلغ پایین تری است.

کوپرتینویی ها از سال ۲۰۱۵ فروش ۲۲۳٫۶ میلیون دلاری را به عنوان هدف برای خود مشخص کرده بودند، اما موفق شدند تنها ۲۱۵٫۶ میلیون دلار درآمد کسب کنند که معادل با ۸۹٫۵ درصد از هدف در نظر گرفته شده است.

مجموعه پاداش های تیم کوک در سال ۲۰۱۶ رقمی معادل با ۵٫۳۷ میلیون دلار بوده که در مقایسه با ۸ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ و ۶٫۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به طور قابل توجهی کمتر است.

با این وجود، حقوق پایه مدیر عامل اپل از ۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۳ میلیون دلار در سال پیش افزایش یافته است.

غول تکنولوژی جهان در سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار با کاهش فروش موبایل های پرچمدار خود رو به رو شد که شرایط را برای کوپرتینویی ها و تیم کوک مشکل کرد. گفتنی است که بیش از دو سوم درآمد اپل در گروی فروش آیفون هایش است و کاهش فروش آنها به معنای لطمه ای جبران ناپذیر بر درآمد کمپانی مذکور است.

 

منبع : دیجیاتو

Leave A Reply

Your email address will not be published.