میزان شدت آلدگی هوا در چین را ببینید(برج ها در دود)

0

آلودگی هوای شدید در چین کماکان در بالاترین سطح قرار دارد به طوری که از روز چهارشنبه پکن پایتخت چین، از نظر میزان دود در هوا در وضعیت قرمز یعنی سطح چهار که بالاترین سطح آلودگی است قرار دارد و از نظر میزان مه در هوا نیز در وضعیت زرد قرار دارد. سایر مناطق به‌خصوص شمال چین هم از روز چهارشنبه از نظر میزان مه و میزان دود در وضعیت هشدار دهنده و قرمز قرار داشتند.

تصویر زیر توسط خبرنگار ارشد امنیت ملی CNN جیم اسکیوتو گرفته شده است و نشان می‌دهد که چگونه مه و دود غلیظ کل پایتخت را در خود بلعیده است به‌گونه‌ای که تنها قسمت بالایی ساختمان‌های بزرگ و آسمان خراش‌ها دیده می‌‌شود. آلودگی سطح بالا به مدت چند هفته است که در چین ادامه دارد و منجر به تأخیر در پرواز و ممنوعیت ترافیک شده است.

دمای هوای سرد در چین، به معنی سوزاندن زغال بیشتر برای گرم نگه داشتن خانه‌هاست که این امر خود وضعیت آلودگی را بیش از پیش تشدید خواهد کرد. زغال سنگ و سایر آلاینده‌ها همچون دوده و گرد و غبار، حاوی مواد خیلی ریزی هستند که مواد آلاینده کمتر از ۲٫۵ میکرون نامیده می‌شوند. این مواد خیلی ریز، می‌توانند به‌راحتی وارد ریه‌ها شده و بیماری‌ها و شرایط سختی از جمله آسم و بیماری مزمن ریه ایجاد کنند.

از روز چهارشنبه شدت و میزان مواد آلاینده کمتر از ۲٫۵ میکرون در پکن به ۰٫۱۸۶ میلی گرم که چیزی حدود هفت برابر بیشتر از حالت عادی و بدون آلودگی است رسیده است. تصاویری که از شهر پکن منتشر شده است نشان می‌دهد چطور مه و دود در روز یکشنبه به میزان بیشترین حد خود رسیده است. انتظار می‌رود تا آخر هفته دود و مه از بین برود. اگر کسی از بالا به شهر پکن نگاه کند مه و دود غلیظ را هم چون لحاف و پتویی بر سر این شهر می‌بیند به‌گونه‌ای که شاید حتی احساس کند پکن تبدیل به دنیای ارواح شده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.