آپدیت جدید گوگل پنگون همه وبسایت های کپی کارها را فلج خواهد کرد

0

بالاخره بعد از مدت ها، Google Penguin بروزرسانی و عملیاتی شد، اما مسئله ای ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است؛ تاثیر این بروزرسانی بر موتورهای جستجو چیست و سئو چیست؟ آیا چالشی عظیم بر سر راه مدیران وب سایت ها قرار گرفته است؟

انتظار به پایان رسیده است! Google Penguin در نهایت به روز رسانی شد و هم اکنون تقریبا دو ساله است. این در واقع نسخه ی اصلی چهارم پس از نسخه ۴٫۰ است و گوگل آن را با الگوریتم جستجوی خود هماهنگ و همزمان تلقی می کند. اما سؤال اصلی که مطرح می شود این است که به روز رسانی شامل چه مواردی است و چه تاثیراتی بر موتورهای جستجو خواهد گذاشت؟

پنگوئن گوگل؛ همزمان و بدون درنگ!

الگوریتم جدید گوگل با وب سایت هایی سر و کار خواهد داشت که در همین اواخر و یا گذشته ای نه چندان دور، موتور های جستجو را با هرزنامه ها و پیام های تبلیغاتی بمباران می کردند. این به روز رسانی در ابتدا در سال ۲۰۱۲ عرضه شد، اما تا کنون هرگز به صورت Real-Time و یا همزمان عملیاتی نشده است. با عملیاتی شدن این بروزرسانی، وب سایت های اسپم در واقع زمانی که به فکر رخنه به موتور های جستجو به ذهنشان خطور کند، در آن واحد نابود خواهند شد. پیش از این، چیزی نزدیک به چند ماه زمان می برد تا چنین وب سایت های مخربی از گردونه وب سایت های قابل دسترس خارج شوند.

با این حال، وب سایت هایی که به اشتباه به عنوان وب سایت های اسپم طبقه بندی شده بودند نیز در حال حاضر مجبور نیستند تا چند ماه برای اثبات بی گناه بودن خود صبر کنند! در عوض، اعمال این تغییرات و آنالیز و بررسی وضعیت وب سایت ها به صورت همزمان و بلادرنگ صورت می پذیرد. همچنین تغییرات ایجاد شده در رتبه بندی وب سایت ها به صورت آنی قابل مشاهده خواهد بود و تغییرات لحاظ شده به سرعت تاثیرخود را خواهند گذاشت.

بروزرسانی جدید؛ منحصر به فرد برای صفحات گوناگون!

با توجه به به روز رسانی های اخیر در صنعت SEO یا بهینه سازی موتور های جستجو، همه چیز بسیار پیچیده تر از قبل خواهد شد. گوگل نیز این قاعده مستثنی نیست، چنان که الگوریتم جدید صفحات را به صورت انحصاری آنالیز می کند و از بررسی صفحات گسترده و وب سایت به صورت یک جا خودداری می کند.

در اینفوگرافیک زیر، می توانید خلاصه ای از تاریخچه پنگوئن و نیز پارامتر ها و ویژگی های آن را مشاهده کنید.

آخرین به روز رسانی حتی ممکن است برخی از بخش های یک وب سایت و یا صفحات وب را تحت تاثیر خود قرار دهد و آنالیز کند. این امر به وضوح نشان می دهد که شرکت های سئو از این پس نمی توانند بر روی یک بخش خاص از یک وب سایت برای افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجو تکیه کنند. بدین صورت است که محتوای با کیفیت بالا نقش بسیار مهمی در افزایش رتبه بندی سایت شما ایفا خواهد کرد. این بروز رسانی قطعا برای شرکت هایی که کیفیت وب سایت خود را در گذشته نادیده گرفته اند، دردسر عظیمی ایجاد خواهد کرد!

واقعیت امر در بروزرسانی پنگوئن

گوگل اذعان کرده است که از این پس آخرین به روز رسانی ها را اعلام نخواهد کرد. با عرضه پنگوئن ۴٫۰ که یک فرایند ثابت به شمار می رود، در واقع هیچ چیز برای به روز رسانی و یا تایید شدن باقی نخواهد ماند، زیرا تغییرات در زمانی که به آن ها نیاز باشد، محرمانه و نامعلوم خواهند بود.

بزرگترین موتور جستجو یعنی گوگل، پیش تر اعلام کرد که آن ها در حال عرضه آن هستند و احتمالا مدتی طول خواهد کشید تا این نسخه به طور کامل فعال شود. اما پارامتر های جدیدی که در اینفوگرافیک بالا نیز شاهد آن ها بودید، احتمالا در حال حاضر در دسترس هستند؛ دلیل این امر آن است که شرکت های بهینه ساز موتورهای جستجو یا سئو در حال حاضر می بایست برای ایجاد تغییرات خاص و اساسی در استراتژی های سئو ی خود دست به کار شوند؛ وگرنه می بایست با الگوریتم جدید غول دنیای فناوری یعنی گوگل وارد یک مبارزه بی سر و ته شوند. پس بهترین راه، هماهنگ شدن با پنگوئن و افزایش کیفیت محتوای وب سایت ها است.

بررسی پایانی

بسیاری از مردم احتمالا این نکته را مدنظر قرار می دهند که آخرین به روز رسانی های گوگل رتبه بندی وب سایت ها را دچار افت خواهد کرد. اگر این وضعیت رخ دهد، آن زمان است که باید کاربران و مدیران وب سایت ها به فکر بیفتند و تمام اقدامات لازم را برای ارائه محتوای با کیفیت بالا در دستور کار خود قرار دهند.

پنگوئن ۴٫۰ ممکن است یک اولتیماتوم برای شرکت های بهینه ساز موتور های جستجو باشد؛ آن چنان که آن ها را ترغیب به ایجاد تغییرات اساسی در استراتژی های خود و ارائه مطالب و محتوای با کیفیت تر به دنیای وب می کند، اما ممکن است برخی مدیران به این اولتیماتوم اندک توجهی نکنند و به روند ارائه مطالب نه چندان با کیفیت خود در اینترنت ادامه دهند که در نهایت دود این ندانم کاری به چشم خودشان خواهد رفت.

در واقع در دنیای فناوری امروز، هر روز با چالش های بزرگ و بزرگ تر دست و پنجه نرم می کنیم، اما داشتن نگرش های مثبت و یا منفی به این چالش ها در دست خودمان است. می توان با داشتن نگرشی مثبت به این چالش ها، هر روز به پیشرفت رسید و کیفیت مطالب موجود در اینترنت را افزایش داد. که طبیعتا منجر به افزایش رضایت کاربران و در نتیجه کاهش مشکلات بالقوه موجود می شود.

با بررسی اجمالی و نگاه به محتوای حال حاضر وب سایت ها در اینترنت، می توان به این مسئله پی برد که هنوز جای کار بسیاری برای جذاب تر کردن اینترنت و با کیفیت تر کردن آن وجود دارد. بنابراین، می توانید با دید مثبت به این مسئله به وجود آمده بنگرید و با بروزرسانی محتوای وب سایت خود و بهبود کیفیت آن، بروزرسانی جدید پنگوئن گوگل را به یک مزیت و سود افزوده برای خود تبدیل کنید!

 

منبع: tgdaily

Leave A Reply

Your email address will not be published.