تست باتری گلکسی A3 مدل ۲۰۱۷ و نتایج بسیار خوب آن

0

نسخه ۲۰۱۷ Galaxy A3 عضو جدید خانواده گوشی های سری A سامسونگ و کوچکترین این دسته گوشی های مقرون به صرفه است. این گوشی ۴٫۷ اینچی با بزلی نازک که کوچکتر از آیفون ۷ بوده (البته باز به اندازه آیفون SE نیست) که دارای ویژگی های چشمگیر و قابل توجه ای همچون طراحی زیبا و چشم نواز شیشه و فلز، مقاوم بودن در برابر آب با رتبه IP 68، رابط کاربری جدید سامسونگ و برخی ویژگی های دیگر.

در گلکسی A3 جدید از باتری ای با ظرفیت ۲۳۵۰ میلی آمپر استفاده شده است که شاید ظرفیت آن به نظر کم برسد اما نباید فراموش کرد که نمایشگر این گوشی HD است، ضمن اینکه از چیپست جدید Exynos 7870 سامسونگ در آن استفاده شده که از نظر مصرف انرژی بسیار کارآمد تر است. در آزمونی، مدت زمان شارژدهی این باتری مورد بررسی قرار گرفته که در ادامه نتایج آن آورده شده است.

در این آزمون که جزو تست های معمول باتری است، تمام گوشی ها در شرایط یکسانی قرار داده می شوند و سطح روشنایی نمایشگرها نیز بر روی ۲۰۰ نیت – که مناسب برای استفاده گوشی در خارج از منزل است- تنظیم می شد. سپس عملکرد معمول گوشی های مورد سنجش قرار می گیرند.

خبر خوب در مورد Galaxy A3 (2017) آن است که این دستگاه نه تنها توانست به خوبی این تست را پشت سر بگذارد بلکه جزو گوشی هایی با مدت شارژدهی بالا قرار می گیرد. این گوشی کوچک را صرف نظر از سایز نسبتا جمع و جور  آن، می توان یک دستگاه با دوام با شارژدهی بالا دانست. گلکسی A3 با کسب امتیاز ۱۱ ساعت و ۴ دقیقه، تقریبا تا ۱۰ درصد بهتر از نسل پیشین خود و عملا همتراز با گلکسی A5 (2017) ظاهر شده است. مسلما این امتیاز بسیار قابل توجه است، چراکه گلکسی S7 تنها امتیاز ۶ ساعت و ۳۷۷ دقیقه را کسب کرده و حتی گوشی های پرچمداری با مدت زمان شارژدهی بالا همانند گوگل پیکسل و آیفون ۷ نیز امتیازی بیشتر از ۸۸ ساعت را در این تست به دست نیاورده اند.

دلیل عملکرد خوب این باتری ۲۳۵۰ میلی آمپری را می توان انتخاب قطعات سخت افزاری مناسب درکنار ترکیب نرم افزاری مناسب در رابط کاربری جدید Grace سامسونگ دانست. همچنین می توان در این دستگاه، تنظیمات مربوط به بهره وری انرژی متنوعی را انتخاب کرده و این عملکرد را بعدا به راحتی با ابزارهای جدید باتری سامسونگ به صورت بهینه درآورد.

یکی دیگر از جنبه های مهمی که در یان تست مورد ارزیابی قرار گرفت، مدت زمان شارژ شدن باتری یا مدت زمانی که طول میکشد تا شارژ باتری از ۰ به ۱۰۰ درصد برسد است. برای گوشی Galaxy A3 شارژر دیواری قدرتمند Adaptive Fast charge سامسونگ در نظر گرفته نشده چراکه ظرفیت باتری کم است. باتری این دستگاه در کمتر از ۲ ساعت فول شارژ شده که به میزان خیلی کمی کندتر از A5 (2017) بوده و سریع تر از پیکسل گوگل است.

 

منبع: PHONEARENA

Leave A Reply

Your email address will not be published.