گشت و گذار در زمین با استفاده از ماهواره ها تصویری

در همین لحظه ای که در آن زندگی می کنیم به قدری ماهواره های تصویربرداری از سطح زمین در مدار سیاره قرار دارند که کسی نمی داند به چه دردی می خورند.

شرکت Planet Inc در حال حاضر بیش از ۱۵۰ دوربین مدارگرد دارد که هر کدام به اندازه یک جعبه کفش هستند؛ استارتاپ DigitalGlobe نزدیک به ۵ سنسور نظاره گر به اندازه کامیون دارد و هر روز استارتاپ ها و شرکت های دیگری به این جمع اضافه می شوند.

اما چه استفاده ای می توان از این دوربین ها و ماهواره ها کرد؟ استارتاپ Descartes Labs که وظیفه نظارت بر کیفیت محصولات و تجهیزات اقتصادی ملل مختلف به کمک ماهواره را برعهده دارد، ابزاری ساخته که فرآیند مورد بحث را تسهیل می بخشد.

پلتفرم جدید این شرکت که Geovisual Search نام داشته و رایگان است به کاربر و محققان اجازه می دهد ضمن مشاهده تصاویر کره زمین، بخش های مورد نظرشان مانند تانکرهای نفت، مجموع مزارع، کانتینرهای حمل و نقل و سایر را جستجو کرده و موارد مشابه در سراسر جهان را بیابند.

به کمک این بستر از آمریکا و چین گرفته تا سراسر دنیا، می توان بر وضعیت بخش های مختلف نظارت کرد و تغییر و تحولات روزمره آنها را به صورت دقیق مشاهده نمود. برای تجربه این سیستم کافی است به وب سایت رسمی Geovisual Search مراجعه نمایید.

 

منبع : The Atlantic

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *