مدل ۲۰۱۷ رنو کوئید با قیمت ۳۵ میلیون وارد ایران شد

روز گذشته خودروی رنو کوئید (Renault Kwid) با پلاک آزمایش فنی در تهران دیده شد. قرار است این خودرو در کارخانه ایدرو تولید و با قیمت ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان در بازار ایران عرضه شود.

به زودی خودروی رنو کوئید با مشارکت شرکت رنو و سازمان گسترش و نوسازی (ایدرو) در ایران تولید و عرضه خواهد شد. گفته می‌شود که این خودروی به شدت ضعیف با قیمت ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اینکه از خودرویی با این قیمت انتظار پیشرانه قوی و امکانات سطح بالا داشته باشیم، بسیار دور از انتظار است. رنو Kwid در حالت پایه دارای پیشرانه ۷۹۹۹ سی‌سی با قدرت ۵۴ اسب بخار و ۷۲ نیوتن متر گشتاور بوده و تنها ۶۶۰ کیلوگرم وزن دارد. به لطف این پیشرانه ضعیف و شاید مضحک، کوئید شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت را در مدت ۱۶ ثانیه طی می‌کند و حداکثر سرعت آن نیز ۱۴۰ کیلومتر در ساعت است. همچنین میانگین مصرف سوخت این خودرو نیز کمتر از ۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده است.

یکی از ویژگی‌های جالب رنو کوئید طراحی ظاهری آن است. این خودرو در کلاس شبه SUVها قرار گرفته و در واقع کوچک‌ترین شاسی بلند رنو محسوب می‌شود. در ادامه جدول مشخصات محصول جدید ایدرو در بازار ایران را مشاهده می‌کنید:

مشخصات رنو کوئید

ابعاد (طول/ عرض/ ارتفاع) ۳٫۶۷۹ متر/ ۱٫۵۷۹ متر/ ۱٫۴۷۸ متر
فاصله بین دو محور ۲٫۴۲۲ متر
حجم موتور ۷۹۹ سی‌سی
قدرت موتور ۵۴ اسب بخار در ۵ هزار و ۶۷۸ دور در دقیقه
گشتاور ۷۲ نیوتن متر در ۴ هزار و ۳۸۶ دور در دقیقه
سایز تایرها ۱۵۵/۸۰R13
سیستم تعلیق جلو مک فرسون استرات
سیستم تعلیق عقب فنر پیچشی
حداکثر سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت
ظرفیت باک ۲۸ لیتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *