شرکت انویدیا تحریم های علیه کاربران ایرانی را برداشت

بله! کاملا درست خواندید. پس از مدت‌ها انویدیا غول تولید کننده تراشه‌های گرافیکی، به تحریم‌های یک طرفه خود که دسترسی کاربران ایرانی به سایت این شرکت را مسدود می‌کرد، پایان داد.

چند سالی می‌شود که شرکت انویدیا بر اساس لزوم به تبعیت از قوانین دولت ایالات متحده آمریکا، مجبور شده بود دسترسی کاربران ایرانی به وبسایش را محدود کند. این امر موجب بروز مشکلات متعددی برای کاربران ایرانی شده بود. اغلب این مشکلات شامل عدم دسترسی و استفاده از سرویس‌ها و امکانات انویدیا برای کاربران، مانند عدم امکان دانلود و استفاده از درایور‌های رسمی کارت‌های گرافیک منتشر شده از سوی انویدیا، می‌شد.

به هر حال به نظر می‌رسد که این غول گرافیکی بالاخره از تحریم‌های یک جانبه خود در قبال ایران دست برداشته است و استفاده از تمامی امکانات این شرکت که از طریق وبسایتش فراهم بوده را برای ایرانیان محیا نموده است. پس با این حساب از این پس کاربران می‌توانند جدید‌ترین درایور‌های گرافیکی را به محض انتشار و بدون هیچ گونه دخالتی، به طور مستقیم از وبسایت انویدیا دریافت نمایند.

البته تاکنون تنها این شرکت به تحریم‌های خود علیه ایران پایان داده است و شرکت‌های دیگری همچون اینتل و AMD همچنان اجازه دسترسی کاربران ایرانی را به وبسایت‌های خود نمی‌دهند. به هر حال آرزو می‌کنیم که تمامی تحریم‌های بی‌دلیل و مغرضانه علیه ایران پایان بیابند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *