دو هارد SSD با فناوری ۶۴ لایه وسترن دیجیتال معرفی شدند

وسترن دیجیتال امروز جدیدترین حافظه های حالت جامد خود را به طور مشترک با شرکت سَن دیسک، زیرمجوعه خود، به مشتریان معرفی کرد. مدل های «WD Blue 3D NAND SATA SSD» و «SanDisk Ultra 3D SSD» که توسط کمپانی مذکور رونمایی شده اند، با فناوری NAND سه بعدی ساخته می شوند.

در این تکنولوژی، سلول های حافظه فلش در لایه های متعددی روی هم انباشته شده و نتیجتاً در یک سطح ثابت، تعداد سلول بیشتری جای خواهد گرفت. روش مذکور باعث می شود بتوان با صرف هزینه کمتر، فضای ذخیره سازی بیشتری فراهم نمود.

SSD های موجود در بازار مانند سری ۸۵۰ سامسونگ با قیمتی در حدود ۱۷۵ دلار، از فناوری NAND با ۳۲ لایه بهره می برند که محصولات وسترن دیجیتال با ساختار ۶۴ لایه ای، حافظه بیشتری را در همان ابعاد ارائه کرده و هزینه ها را نیز به طرز چشمگیری کاهش می دهند.

SSD های جدید وسترن دیجیتال سرعتی برابر با ۵۳۰MBps دارند

هر دو مدل جدید با ظرفیت های ۱TB ،۵۰۰GB ،۲۵۰GB و ۲TB در ابعاد استاندارد ۲٫۵ اینچی عرضه خواهند شد که البته مدل Blue با فرمت «M2 2280» نیز قابل سفارش است. درایوهای مورد بحث با سرعت خواندن و نوشتن ۵۳۰MBps، قیمت پایه ۱۰۰ دلار و گارانتی سه ساله به فروش خواهند رسید.

بر اساس اظهارات کمپانی، این دو محصول تفاوت های اندکی با یکدیگر دارند و مدل WD Blue، برای توسعه دهندگان سیستم و پردازش های عمومی و نسخه SanDisk Ultra نیز برای گیمرها طراحی شده است. درایوهای مورد بحث پاییز امسال به دست مشتریان خواهند رسید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *