دستیار صوتی سامسونگ بیکسبی در زبان انگلیسی مشکل دارد

بنابر گزارش تازه ای از سوی نشریه وال استریت ژورنال، دستیار دیجیتالی بیکسبی در یادگیری زبان انگیسی، دانش آموز چندان خوبی نبوده است؛ چرا که ظاهراً هوش مصنوعی سامسونگ در گرامر و ساختار زبان با مشکلاتی مواجه شده. این بدان معناست که بیکسبی در ساخت جملات انگلیسی ضعف دارد. این مشکل تا جایی که به سامسونگ مربوط می شود، می تواند نقطه ضعف بزرگی برای بیکسبی در رقابت با دستیار گوگل یا سیری اپل باشد که به سرعت قادر به ساخت جملات معنادار انگلیسی هستند.

وال استریت ژورنال می گوید که بیکسبی تا پیش از اواخر ماه ژوئن در ایالات متحده عرضه نمی شود؛ یعنی با یک ماه تاخیر نسبت به برنامه ریزی اولیه سامسونگ برای عرضه در ماه مه. این تاخیر ممکن است فروش پرچمداران جدید گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس را نیز تا حدی تحت تاثیر قرار داد؛ هرچند که تحلیلگران می گویند تنها ۹ درصد از دارندگان موبایل های هوشمند، به صورت مداوم از دستیار دیجیتالی خود استفاده می کنند. علاوه بر این، تنها ۵۰ درصد از مشتریان به دستیارهای دیجیتالی مانند بیکسبی، سیری، کورتانا و گوگل اسیستنت تمایل دارند.

تحلیلگران می گویند تنها ۹ درصد از دارندگان موبایل های هوشمند، به صورت مداوم از دستیار دیجیتالی خود استفاده می کنند

با این همه، گلکسی اس ۸ در مسیر پشت سر گذاشتن فروش گلکسی اس ۷ سال گذشته قدم بر می دارد که پرفروش ترین موبایل در تاریخ سامسونگ بوده است. مسلماً کمپانی کره ای نمی خواهد که مشکلات مربوط به بیکسبی، در کسب این رکورد تازه اخلالی ایجاد کند.

بنابر آمار ارائه شده، در حال حاضر ۳٫۵ میلیارد دستگاه مجهز به دستیار دیجیتالی در سراسر جهان وجود دارد و انتظار می رود که این رقم تا سال ۲۰۲۱ میلادی، به ۷٫۵ میلیارد واحد برسد؛ یعنی بیشتر از جمعیت احتمالی کره زمین در آن زمان.

در همین حال پیش بینی شده که طی سال ۲۰۲۱، دستیار گوگل با سهم ۲۳ درصدی، اصلی ترین بازیگر بازار هوش مصنوعی خواهد بود و بیکسبی و سیری و الکسا به ترتیب سهمی ۱۵، ۱۳ و ۴ درصدی خواهند داشت. اما همه این ها، صرفاً پیش بینی تحلیلگران است و رویای سامسونگ در صورت عدم برطرف سازی مشکلات بیکسبی با زبان انگلیسی محقق نخواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *