خودرو رنو ترزور (Trezor) جایزه زیباترین ماشین ۲۰۱۷ را گرفت

به تازگی سوپر اسپورت الکتریکی رنو ترزور (Renault Trezor) در رقابت‌های سالانه “Competition of Elegance of Villa d’Este” که در سواحل دریاچه کومو ایتالیا برگزار می‌شود، عنوان زیباترین خودروی مفهومی سال را از آن خود کرده است.

در این رویداد که از تاریخ ۲۶ می آغاز و در تاریخ ۲۸ می (پنجم تا هفتم خرداد) به پایان رسیده بود، رنو ترزور توانست عنوان زیباترین خودروی مفهومی سال را در میان جمعی از خودروسازان بزرگ و گرانترین اتومبیل‌های دنیا از آن خود کند. پیش از این و در ماه مارس نیز این اتومبیل، عنوان خودروی مفهومی ۲۰۱۶ را در نمایشگاه اتومبیل ژنو دریافت کرده بود.

در ادامه می‌خواهیم نگاهی نزدیک به سوپر اسپورت الکتریکی رنو که ماه سپتامبر در نمایشگاه خودرو پاریس به صورت رسمی معرفی شده بود، داشته باشیم.

نگاهی نزدیک به رنو ترزور

سازندگان از دو باتری جداگانه در بخش‌های عقبی و جلویی استفاده کرده‌اند تا وزن خودرو در هر دو قسمت یکسان باشد. به علاوه، هر کدام از این باتری‌ها خنک‌کننده‌ی مخصوص به خود را دارند.

دریچه‌های شش ضلعی روی کاپوت در واقع بخشی از سیستم خنک‌کننده خودروی جدید رنو هستند. این دریچه‌ها با گردش هوا به سمت بالا و پایین حرکت کرده و احساس تنفس خودرو را منتقل می‌کنند.

در سمت چپ بدنه، درجه‌ای آنالوگ قرار گرفته که میزان شارژ خودرو را نشان می‌دهد.

موتورهای الکتریکی رنو ترزور ، حداکثر نیروی ۳۵۰ اسب بخار (۲۶۰ کیلووات ساعت) را در اختیار خودرو قرار می‌دهند.

قدرت این اتومبیل همانند ابر خودروهای الکتریکی بالا نیست، اما ترزور در کمتر از چهار ثانیه می‌تواند به حداکثر سرعت ۶۲ مایل بر ساعت (۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) برسد.

اگرچه درب‌های تاجی این خودرو آن‌گونه که باید راحت نیستند، ولی با حرکت آنها، بالا رفتن کاربران هنوز هم جذابیت‌های خاص خود را دارد. به علاوه، در بخش جلویی محلی برای قرار دادن وسایل اضافی و بارها در نظر گرفته شده است.

بخش داخلی نیز پیشرفت رنو در استفاده از مواد باکیفیت و لوکس در کنار طراحی نوین را نشان می‌دهد.

به واسطه نمایشگر لمسی ال شکل (L-shaped) روی داشبورد این خودرو که از چوب قرمز ساخته شده است، کاربران می‌توانند به سیستم‌های کنترلی دسترسی داشته باشند.

هنگام سوار شدن، خودرو از شما می‌خواهد تا تلفن هوشمندتان را در محل مشخص‌ شده زیر دسته صندلی قرار دهید. پس از آن، خودرو ضمن خوش آمدگویی، با گوشی شما یکپارچه خواهد شد تا شخصی‌سازی اطلاعات امکان‌پذیر باشد.

سه حالت مختلف رانندگی در رنو ترزور وجود دارد؛ خنثی (یا استاندارد)، اسپورت و مستقل.

زمانی که اتومبیل را در حالت مستقل قرار می‌دهید، لوگوها در بخش پشتی خودرو روشن خواهند شد تا رانندگان دیگر متوجه حرکت خودران رنو ترزور شوند.

در حالت خودمختار یا مستقل نیز فرمان خودرو گسترش پیدا خواهد کرد تا راننده بتواند نمایشگر بزرگ و پانورامایی خودرو را به شکل بهتری مشاهده کند.

رنو برنامه‌های زیادی برای حالت رانندگی خودکار خودروی الکتریکی ترزور داشته و تلاش دارد آن را تا سال ۲۰۲۰ آماده کند. همچنین از این تکنولوژی که به واسطه آن نیازی به کنترل خودرو با دست و یا مراقبت با چشم‌ها نخواهد بود، در خودروهای اصلی و با قیمتی مقرون به صرفه استفاده خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *