زن ۸۲ ساله ژاپنی پیرترین شرکت کننده در رویداد WWDC اپل است

0

شاید برایتان جالب باشد که یک بانوی ۸۲ ساله با شور و شوق بسیار منتظر برپایی کنفرانس WWDC 2017 اپل و شرکت در آن است! این بانو ژاپنی ماساکو واکامیا (Masako Wakamiya) نام دارد و رسما مسن‌ترین بانویی محسوب می‌شود که تاکنون در کنفرانس‌های WWDC اپل شرکت داشته است. با سایت شهر ای تی همراه باشید.
خانم ماساکو واکامیا یک کارمند بانک بود که البته مدت‌ها است که بازنشسته شده است. زمانی که وی بازنشسته شد به سمت انجام بازی‌های موبایل سوق پیدا کرد، اما متاسفانه کمبود بازی‌های موبایلی که برای افراد مسن طراحی شده باشند، به شدت وی را ناامید می‌کرد. این موضوع سبب شد که وی تصمیم بگیرد تا در دوره‌های آموزش آنلاین برنامه‌نویسی شرکت کند.

خانم ماساکو واکامیا اشاره داشت که تلاش‌های زیادی برای یافتن یک بازی مناسب و اپلیکیشن خوب برای افراد مسن کرده است، اما متاسفانه به هیچ نتیجه مطلوبی نرسیده، بنابراین تصمیم گرفته تا اپلیکیشن اختصاصی خود را توسعه دهد. وی در سن ۶۰ سالگی برای اولین بار به طور حرفه‌ای از کامپیوتر استفاده کرد. او در نهایت طی ماه مارس امسال توانست یک بازی اختصاصی را با الهام گرفتن از جشنواره عروسک‌های ژاپنی یا همان “هیناماتسوری” بسازد.

وی برای اینکه انجام این بازی را برای افراد مسن‌تر مطلوب کند، سرعت انجام آن را کاهش داد و بستری فراهم کرد که راوی بازی با سرعت کمتری سخت بگوید. به این ترتیب افراد مسن می‌توانند درک بهتری از بازی داشته باشند و به شکل مطلوب‌تری با آن ارتباط برقرار کنند. حال این بانوی ژاپنی قصد دارد که در کنفرانس WWDC 2017 اپل شرکت کند و برای شرکت در این کنفرانس بسیار هیجان‌زده است. به این ترتیب خانم ماساکو واکامیا رسما مسن‌ترین فردی محسوب می‌شود که تاکنون در سری کنفرانس‌های WWDC اپل شرکت به عمل آورده است.

وی بازی توسعه داده شده خود با نام Hinadan را به طور رایگان در اپ استور (App Store) منتشر کرده و به شدت مشتاق است تا اپلیکیشن‌ها و بازی‌های دیگری را هم برای سیستم‌عامل iOS اپل توسعه دهد. جالب است بدانید که در سمت مقابل خانم ماساکو واکامیا که مسن‌ترین شرکت‌ کننده کنفرانس WWDC است، پسری ۱۰ ساله از استرالیا با نام یوما سوریانتو (Yuma Soerianto) به عنوان کم سن‌ترین شرکت کننده در کنفرانس WWDC 2017 شناخته می‌شود. وی کدنویسی را از سن ۶ سالگی و از طریق کورس‌های آنلاین سایت Code.org فرا گرفت.

خانم ماساکو واکامیا و یوما سوریانتو به عنوان بخشی از یک برنامه‌ریزی بورسی تحصیلی در کنفرانس WWDC امسال شرکت می‌کنند. این برنامه بورسی که اپل ارائه کرده منجر می‌شود تا سالیانه صدها نفر از توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های آی‌او‌اسی از سراسر دنیا شانس این را داشته باشند که توسط اپل بورسیه شوند. اپل اشاره کرده که کنفرانس WWDC 2017 از نظر آمار سنی شرکت کنندگان تاکنون بیشترین تعداد دانش آموزان را در سری کنفرانس‌های WWDC به خود اختصاص داده است.

کاملا مشخص است که اپل به شدت تلاش می‌کند تا قشر کم سن و سال را به سمت و سوی استفاده از سیستم‌عامل iOS و کدنویسی آن تشویق کند. اپل حتی چند وقت پیش اپلیکیشن اختصاصی با نام Swift Playground را معرفی و منتشر کرد که از طریق یک بازی در آیپدهای اپل امکان یادگیری زبان برنامه‌نویسی سوئیفت را فراهم می‌کند. این استراتژی یا سیاست نشان می‌دهد که سوق پیدا کردن کودکان به سمت زبان برنامه‌نویسی سوئیفت اپل تا چه اندازه برای این کمپانی حائز اهمیت است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.