سونی بازی Everybody’s Golf را برای گوشی هوشمند معرفی کرد

کمپانی های کنسول ساز دیگر نمی توانند به بازار رو به رشد بازی های موبایل بی توجه باشند. شاید فروش این بازی ها به طور تکی سود زیادی برای توسعه دهندگان شان به همراه نداشته باشد، اما وقتی از تعداد بالا صحبت می کنیم اوضاع متفاوت خواهد بود. به نظر می رسد که تلاش های نینتندو در این حوزه و موفقیتی که در آن کسب کرده کمپانی سونی را هم به آن وا داشته که به بازار بازی های موبایل قدم بگذارد.

همانطور که از سال گذشته وعده داده شده بود، غول ژاپنی محصولات الکترونیکی عرضه بازی های موبایل خود را در خاک کشورش آغاز کرده و در اولین تلاش به سراغ یک بازی گلف رقابتی رفته است. سونی در طراحی این بازی که Everybody’s Golf نام دارد گوشه چشمی هم به محصولات نینتندو (از جمله Miitomo) داشته و آثار الگوبرداری را می توانید در این بازی مشاهده کنید، آن هم در شرایطی که این فرنچایز بیش از دو دهه قدمت دارد.

سونی اگر چه برای شروع ترجیح داده که کارش را با یک بازی گلف چند نفره و دوستانه آغاز کند، اما این بدان معنا نیست که نقشه ای برای بازی های اکشن و هاردکور ندارد. مطابق گزارشات سونی قصد آن دارد که نسخه هایی از سری بازی های Arc the Lad، Wild Arms، Disgaea و !DASH را به صفحه نمایش موبایل ها بیاورد.

Everybody’s Golf در خاک کشور ژاپن بسیار شناخته شده و محبوب است

Everybody’s Golf شاید در سطح جهانی به موفقیت بزرگی دست پیدا نکند، اما در خاک کشور ژاپن بسیار شناخته شده و محبوب است. بنابراین به نظر می رسد که سونی همچون نینتندو به موفقیت این بازی در بازار کشور خودش چشم دوخته یا حداقل ژاپن را به عنوان بازار شروع عرضه در نظر گرفته است. جالب است بدانید که علیرغم فروش مناسب پلی استیشن ۴ در بازارهای غربی، وضعیت این کنسول در خانه چندان مساعد نیست و در سایه بازار اسمارت فون ها محو شده است. بنابراین سونی می تواند حداقل در خانه بابت فروش خوب بازی های موبایلش مطمئن باشد.

Everybody’s Golf به زودی در ژاپن و برای iOS و اندروید منتشر می شود و حاوی پرداخت های درون برنامه ای خواهد بود. سونی هنوز در مورد انتشار جهانی این عنوان صحبتی به میان نیاورده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *