بیشترین میزن واردات خودرو در سال ۹۶ مربوط به رنو است

0

به تازگی گزارش جدیدی از آخرین وضعیت واردات خودرو به کشورمان منتشر شده که بر اساس آن در فروردین ۱۳۹۶، محصولات رنو با اختلاف زیاد بیشترین سهم را از آن خود کرده‌‌اند.

بر اساس این گزارش که به فروردین ۱۳۹۶ مربوط می‌شود، در اولین ماه سال تعداد ۳ هزار و ۸۶۶ دستگاه انواع خودرو سواری وارد کشورمان شده که نسبت به فروردین سال گذشته ۱۲۸ درصد رشد داشته است. بخشی از این موضوع به فعالیت شرکت‌های واردکننده در پایان سال ۹۵ و ورود محصولات جدید آن‌ها در ابتدای سال جاری بازمی‌گردد؛ مهم‌ترین دلیل این مسئله، محدودیت‌های ایجاد شده توسط گمرک در پایان سال گذشته و رفع این محدودیت‌ها در آغاز امسال بوده که باعث رشد چشمگیر واردات خودرو در فروردین‌ماه شد. با این حساب نباید انتظار داشته باشیم که این روند در ادامه سال نیز تداوم داشته باشد اما در مجموع پیش‌بینی می‌شود که در صورت عدم بروز مشکلات ویژه و جدی، در پایان سال شاهد افزایش حجم واردات خودرو باشیم.

شرکت رنو، شگفتی‌ساز بخش رتبه‌بندی واردکنندگان خودرو در فروردین‌ماه بود و توانست با اختلاف زیاد، رتبه نخست واردات را از آن خود کند. این خودروساز فرانسوی در آغاز سال جاری در مجموع ۱ هزار و ۴۷۱ دستگاه خودرو وارد بازار کشورمان کرده و به تنهایی ۳۸ درصد از بازار خودروهای وارداتی را در این ماه در اختیار گرفت. رنو با افزایش چشمگیر ۵۸۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد قابل توجهی را تجربه کرد. اصلی‌ترین مدل وارداتی رنو در فروردین ۹۶، سیمبل (Symbol) است و مدل‌های تلیسمان(Talisman) و کپچر (Capturr) نیز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. لازم به ذکر است که رنو در پایان سال گذشته در رتبه سوم واردکنندگان خودرو به ایران جای گرفته بود.

سیمبل ؛ گزینه اصلی رنو برای واردات خودرو به ایران

همان‌طور که گفته شد، اسلحه اصلی رنو در بازار خودروهای وارداتی کشورمان، مدل سیمبل است که با واردات ۶۳۱ دستگاه، ۴۳ درصد از حجم واردات این شرکت را به خود اختصاص داده است. البته بخشی از این خودروها از بهمن و اسفند سال پیش وارد گمرک شده بودند اما ترخیص آن‌ها به فروردین امسال موکول شد. سدان محبوب و لوکس تلیسمان نیز با واردات ۴۷۱ دستگاه، سهم ۳۲ درصدی در سبد محصولات رنو دارد. رنو کپچر هم که توسط ایران خودرو وارد بازار کشورمان می‌شود، در حال حاضر در رتبه سوم واردات قرار گرفته اما نمی‌توان با اطمینان در مورد آینده آن صحبت کرد.

یکی از نکات جالبت توجه این لیست، حضور مدل سفران در میان خودروهای وارداتی رنو است. این سدان بزرگ، حضور موفقی در ایران نداشت و جای خود را به تلیسمان داد اما ظاهرا قرار است تعدادی از این مدل در حمل و نقل عمومی کشورمان به کار گرفته شوند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.