ویژگی مولتی تسکینگ در آیپد پرو مدل ۲۰۱۷ وجود دارد

اپل با معرفی ویژگی‌های جدیدی در آی‌پد نشان داد که هوای این تبلت را حسابی دارد، قابلیت‌های جدید مالتی‌تسکینگ نیز از ویژگی‌های جدیدی است که اپل در iOS 11 برای آی‌پد به ارمغان آورده است.

آی‌پد پرو اپل را می‌توان محصولی دانست که امکانات زیادی را می‌تواند در اختیار کاربر قرار دهد اما به لحاظ نرم‌افزاری با محدودیت‌هایی روبرو بود. اپل نیز به خوبی این ضعف را پیدا کرده و با عرضه ویژگی‌های جدید در iOS 11، امکانات زیادی را به این تبلت اضافه کرده است.

جالب است بدانید ین امکانات به اندازه‌ای زیاد است که اپل آپدیت iOS نسخه ۱۱ را بزرگ‌ترین آپدیت برای آی‌پد می‌داند.

اولین چیزی که در این آپدیت جدید به چشم می‌خورد آپدیت قسمت داک است، این کار باعث شده است تا قسمت داک آی‌پد شباهت‌هایی به داکی که در مک شاهد آن هستیم داشته باشد. کاربران قادر هستند به مقدار دلخواه اپلیکیشن به داک اضافه کنند.

از طرف دیگر اپل ویژگی مالتی‌تسکینگ را در آپدیت جدید برای آی‌پد بهینه‌تر کرده است. به این ترتیب در آی‌پد شاهد اضافه شدن سوییچ نرم‌افزاری جدیدی برای نمایش چندین اپلیکیشن در کنار یکدیگر هستیم.

این ویژگی شباهت‌های زیادی به امکان Spaces که پیش از این در مک شاهد آن بودیم دارد. جالب است بدانید در iOS نسخه ۱۱ کاربر قادر است متن و تصاویر را بین اپلیکشن‌ها درگ اند وراپ کند.

اپل در آپدیت iOS 11 برای سهولت کاربران یک فایل اپلیکیشن جدید را نیز تعبیه کرده است. این اپلیکیشن با سرویس‌های رایانش ابری نظیر دراپ‌باکس، باکس و گوگل درایو نیز تعامل دارد و در نتیجه کاربران از طریق این فایل  منیجر به راحتی قادر به آپلود فایل‌‌ها به فضای رایانش ابری هستند.

ویژگی‌ درگ اند دراپ جدید که به آن اشاره شد نیز در اپلیکیشن فایل تعبیه شده است تا کاربران به راحتی با مستندات و فایل‌های متنی تعامل داشته باشند.

موفقیت محصولاتی نظیر سورفیس مایکروسافت و کروم‌بوک‌های گوگل باعث شده است تا مشخص شود کاربران علاقه زیادی به محصولاتی نشان می‌دهند که برای کار و تحصیل ساخته شده‌اند. در نتیجه می‌توان اضافه کردن ویژگی‌های جدید را به آپدیت iOS در آی‌پد، پاسخی به نیاز کاربران دانست.

منبع : theverge

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *