کامپیوتر رو میزی اپل ای مک پرو iMac Pro مدل ۲۰۱۷ رونمایی شد

0

در کنفرانس WWDC 2017، جدیدترین کنفرانس توسعه‌ دهندگان اپل، این کمپانی از محصول تازه‌اش iMac Pro که قدرتمندترین کامپیوتر مک تولیدشده توسط اپل است رونمایی کرد.

در جریان WWDC 2017 علاوه بر معرفی سری آی مک های ۲۰۱۷، اپل اطلاعات اندکی در مورد iMac Pro در اختیار خبرنگاران قرار داد؛ البته این کامپیوتر قدرتمند تا پایان امسال به بازار عرضه خواهد شد.

iMac Pro جدید سخت افزار کلاس محیط کاری (Workstation Class) خواهد داشت که طراحی آن، پخش بهینه‌ی حرارت در کل دستگاه را تضمین می‌کند.

این محصول قدرتمند و جدید اپل، از پردازنده‌های ۸، ۱۰ و ۱۸ هسته‌ای Xeon  اینتل قدرت گرفته، ۱۲۸ گیگابایت رم و ۴ ترابایت حافظه SSD خواهد داشت. در مورد GPU، آی مک پرو مجهز به پردازنده گرافیکی ADM سری وِگا (Vega) با ۱۶ گیگابایت رمِ ویدیویی و ۱۱ ترافلاپس قدرت خواهد بود؛ در این کامپیوتر از GPU پایه‌ای وِگا استفاده نشده است. در مورد پورت‌ها هم می‌توان به چهار درگاه Thunderbolt 3 و یک پورت ۱۰ گیگابیتی اترنت اشاره کرد.

iMac Pro خصوص استفاده‌های سنگین در محیط کار ساخته شده است

مشخصات دیگر قدرتمند ترین Mac اپل هم شامل ماژول SSD دوقلو، شیار کارت SDXC و پشتیبانی از Wi-Fi ac می‌شوند. برخلاف آی مک های معمولی، آی مک پرو در رنگ خاکستری فضایی هم ارائه خواهد شد.

پایه‌ای‌ترین ورژن این محصول با قیمت ۴۹۹۹ دلار و از دسامبر امسال به فروش خواهد رسید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.