قیمت و اطلاعات فنی چری تیگو ۷ در بازار ایران

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان کارشو شرکت مدیران خودرو با نمایش محصولات چری آغاز گشته است ، در این بین نکته قابل توجه نمایش خودروی تیگو۷ برای اولین بار است، این خودرو که قرار است به زودی وارد بازار کشور گردد.

شرکت خودروسازی چری را میتوان نمونه اى از سمبل حرکت خودروسازان مستقل چینی در حرکت به سمت جهانی شدن و طراحی محصولات جدید نامید.
نزدیک به ٢ دهه پیش فعالیت این خودروساز در شهر ووهو چین آغاز شد و نخستین محصول اين خودروساز چری کویین بود و در طول این مدت پیشرفت این برند به لحاظ تنوع و کیفیت تولید خوب بوده است.
کمپانی چری از سال ٢٠١٤ و با معرفی خودروهای کانسپت آلفا و بتا که به تولید مدلهای تیگو۵ و آریزو۵ انجامید سبك جدیدی را معرفى كرد. از سوی دیگر ارائه یک خودروی کانسپت جنجالی با نام TX که در نمایشگاه خودرو ژنو باعث شد توجه همه به اين خودروساز جلب شود و اين خودرو به عنوان بهترین خودروی کانسپت معرفی شد تا قدرت و آينده ى درخشان اين خودروساز چينى به همه نشان داده شود.

با توجه به استقبال زياد از اين كانسپت تيم مهندسى و طراحى چرى كه از مهندسان ماهر از كشورهاى مختلف تشكيل شده اند، تصميم گرفت اين خودرو را به توليد نهايى برساند و در آخر تيگو۷ طراحى شد.

تيگو ۷ از سيستم هاى جديد و پيشرفته اى براى موتور و سيستم انتقال قدرت بهره برده است. اين خودرو داراى موتور ١/٥ ليترى توربوشارژر است كه توسط شركت اتريشى معروف AVL طراحى شده است.

اين موتور مصرف سوخت بهينه اى دارد و ١٤٧ اسب بخار قدرت توليد مى كند. گيربكس اين خودرو نيز دو كلاچه ٦ سرعته اتوماتيك است كه توسط شركت آلمانى گتراگ طراحى شده است. شركت بريتانيايى لوتوس نيز وظيفه ى طراحى شاسى اين خودرو را داشته است.

چری تیگو ۷ به لیست بلند بالایی از آپشن های رفاهی و ایمنی مجهز است که از جمله مهمترین آن ها می توان به ٦ عدد ایربگ (جلو-جانبی-پرده ایی)، سیستم پایداری الکترونیکی، ضد لغزش، کنترل سر بالایی و کنترل دینامیکی در کنار سقف پانامرا و دوربین ٣٦٠ درجه اشاره کرد.

شاخص ترین خودروها در این بخش بازار تا کنون کره ایی ها با دو مدل اسپورتیج و توسان از برندهای کیا و هیندای هستند که با توجه به اختلاف قیمت بیش از ٥٠ میلیون تومانی و طراحی و آپشن ها، و گارانتی مشابه می تواند رقابت سختی را با رقبای کره ایی داشته باشد.

با این توضیحات مشخص است که قیمت چری تیگو ۷ در ایران در بازه ای در حدود ۱۳۰ الی ۱۴۰ میلیون تومان قرار خواهد داشت و از این رو این محصول قرار است به عنوان پرچمدار خودروهای چری و مدیران خودرو ظاهر شود.

همچنین در نمایشگاه برج میلاد، شاسی بلند محبوب و پر فروش بازار ایران ، تیگو۵ نیز به نمایش در آمد ، این خودرو که در سال گذشته مدل فیس لیفت آن به بازار عرضه گردید و موفق به فروش نزدیک به ١٤ هزار دستگاه گردید یکی از پر فروش ترین شاسی بلندهای بازار ایران بود که در اینبار با رنگ قرمز جذاب به مشتریان نمایش داده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *