نمایشگر مخصوص بازی سامسونگ CHG90 خمیده معرفی شد

تولیدکنندگان نمایشگر در سال های اخیر، راه های بسیاری را برای ایجاد تمایز و به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار امتحان کرده اند که از حاشیه های بسیار باریک گرفته تا پنل های عریض، شاهد حضور طیف وسیعی از محصولات در بازار هستیم.

CHG90 نخستین نمایشگر بازار با پشتیبانی از تکنولوژی AMD Radeon FreeSync 2

اما حالا سامسونگ با معرفی جدیدترین نمایشگر گیمینگ خمیده خود، رقابت را در سطح جدیدی آغاز کرده است. مانیتور مورد بحث که «CHG90» نام دارد، با جدیدترین فناوری کوانتوم دات سامسونگ ساخته شده و با پشتیبانی از HDR، پنل فوق عریض و خمیده، و همچنین به عنوان نخستین نمایشگر بازار که با تکنولوژی «AMD Radeon FeeSnc 2» سازگار است، استانداردهای جدیدی را در صنعت گیمینگ تعریف خواهد کرد.

نمایشگر مذکور با نسبت ابعاد فوق عریض ۳۲:۹، رزولوشن Double Full HD (3840×1080) داشته و بنا به اظهارات کمپانی، مشکی عمیق، سفید پر نور و رنگ های شفاف تری را به نمایش خواهد گذاشت. زمان پاسخگویی تصویر در CHG90 تنها ۱ میلی ثانیه بوده و با نرخ بازسازی ۱۴۴Hz تجربه گیمینگ روان و مناسبی را ارائه خواهد کرد.

لازم به ذکر است در تکنولوژی QLED، از پنل های LCD استفاده می شود که از طریق لامپ های LED روشن شده و با بهره گیری از نانوذرات کوانتومی، روشنایی و رنگ های دقیقی را نمایش خواهد داد.

البته این فناوری کنتراست فوق العاده پنل های OLED (که در آنها هر پیکسل به طور جداگانه نور خود را تامین می کند) را ندارد اما به عنوان مثال، CHG90 می تواند روشنایی معادل ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نیت را تولید کرده و به عنوان نخستین مانیتور در دنیا، ۱۰۰ درصد رنگ ها را در طیف «DCI-P3» نمایش دهد.

سامسونگ در کنار محصول مورد بحث، دو نمایشگر دیگر با نسبت ابعاد استاندارد ۱۶:۹ و رزولوشن QHD را نیز معرفی کرده که در اندازه های ۲۷ و ۳۱٫۵ اینچی و با نام CHG70 روانه بازار خواهند شد.

مدل ۴۹ اینچی فوق عریض هم اکنون در آمازون و برخی خرده فروشی ها با قیمت ۱۴۹۹ دلار به فروش می رسد و دو مدل دیگر نیز به ترتیب ۶۹۹ و ۵۹۹ دلار برای نمونه ۳۱٫۵ و ۲۷ اینچی قیمت خواهند داشت. در ادامه توجه شما را به سایر تصاویر موجود از CHG90 جلب می کنیم:

 

منبع : Engadget

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *