تسلا می خواهد جایگاه های شارژ خودرو را خورشیدی کند

0

جایگاه های سوپرشارژر برای خودروهای تسلا در سراسر جهان و بیشتر در کشور آمریکا نصب شده اند تا تسلا سواران بتوانند به صورت رایگان و البته فوق سریع (تا ۸۰ درصد حجم باتری در ۴۰ دقیقه)، خودروهای خود را شارژ کنند. اما چنین جایگاه هایی معمولاً برق مصرفی خود را از گرید شهری برداشت می کردند که خود آن هم معمولاً از روش های پاک به دست نمی آید.

اکنون آقای ماسک، مدیر عامل تسلا در توییت تازه ای خبر داده که این شرکت در حال تغییر نوع انرژی دریافتی این جایگاه ها به انرژی خورشیدی و باتری است و این تغییر اکنون در برخی از جایگاه های موجود اعمال شده است و دیگر از برق شهری در آنها استفاده نمی شود.

در حال حاضر تسلا بیش از ۵۶۰۰ جایگاه سوپرشارژر دارد که چند ماه پیش وعده دو برابر کردن آنها را داده و عنوان کرده بود که تعداد آنها را به ۱۰ هزار عدد خواهد رساند، اتفاقی که البته غیرطبیعی هم نیست چرا که در انتهای سال ۲۰۱۷، عرضه خودروی ارزان «مدل ۳» آغاز می شود و همین مسئله موجب کمبود جایگاه های فعلی برای رانندگان تسلا خواهد شد.

پیش از این و در ماه آوریل، شرکت مورد بحث خبر داده بود که برخی از جایگاه های سوپرشارژر از انرژی خورشیدی استفاده خواهند کرد ولی این اولین بار است که ایلان ماسک در مورد تغییر نوع انرژی مصرفی جایگاه های قبلی و تبدیل تمام آنها به خورشیدی سخن می گوید. با این حال ماسک هنوز نگفته است که این تغییرات از چه زمانی آغاز و در چه زمانی پایان می یابد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.