مرسدس بنز C63 AMG با تیونینگ ویمر به ۷۹۰ اسب رسید

تیونری با نام ویمر اقدام به معرفی مدلی ارتقاء یافته از مرسدس بنز C63 کرده است که قدرتی بیش از  فراری F12tdf دارد.

مرسدس بنز C63 AMG S Estate هیچ‌گاه به‌عنوان یک خودروی کند مطرح نبوده؛ بلکه درست به همان اندازه که ظاهر آن جذاب است از نظر قوای فنی نیز خودرویی جالب و قدرتمند محسوب می‌شود. این مدل، حالا با یک نمونه‌ی تقویت‌شده ارائه می‌شود که دست‌پرورده‌ی یکی از ماهرترین تیونرها است.

پیش از آنکه از تغییرات ظاهری این خودرو سخن بگوییم، باید از مهم‌ترین قسمت یعنی ارتقاء قدرت و گشتاور موتور سخن گفت. مهندسان ویمر موفق شده‌اند با تغییرات و بهینه‌سازی‌هایی در پیشرانه‌ی هشت سیلندر V شکل و توئین توربوی این خودرو، به قدرتی معادل ۷۹۰ اسب بخار برسند؛ ضمن اینکه گشتاور آن نیز به ۹۰۰ نیوتون متر رسیده که رقم قابل توجهی است.

چنین قدرت و گشتاوری در مقایسه با اعداد استاندارد این خودرو، ۲۸۷ اسب بخار و ۲۰۰ نیوتون متر بیشتر هستند. این موفقیت، با استفاده از بهینه‌سازی در بخش‌های نرم‌افزار، توربوشارژرها، پمپ سوخت، انژکتورها، اینتر کولر و البته نصب یک واترپمپ جدید به دست آمده است.

در کنار ارتقاء فنی این خودرو، ویمر اقدام به نصب سیستم تعلیق و کمک‌فنرهایی از برند KW روی این خودرو کرده است. سایر تغییرات شامل استفاده از رینگ‌های ۲۰ اینچی از برند BBS با لاستیک‌های سایز ۲۴۵/۳۰ در جلو و ۲۶۵/۲۰ در عقب و رنگ‌آمیزی ویژه‌ی این خودرو هستند.

اگر بخواهید مرسدس بنز AMG C63  خود را به پکیج ویمر مجهز کنید، این کار نیاز به پرداخت حداقل هزینه‌ای معادل ۳۳ هزار و ۲۲۰ دلار دارد؛ درحالی‌که نسخه‌ی استاندارد این خودرو، با آستانه‌ی قیمت ۶۶ هزار دلار فروخته می‌شود.

منبع :  CARSCOOPS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *