بلخره خط تولید خودرو پراید بعد از سال ها متوقف می شود

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، توضیحاتی را در خصوص درخواست خودروسازان از شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو و همچنین توقف تولید پراید ارائه داد که در ادامه مطالعه خواهید کرد.

عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص درخواست خودروسازان از شورای رقابت برای افزایش ۵ درصدی قیمت خودروهای داخلی، بیان کرد که افزایش قیمت، حق طبیعی شرکت های خودروسازی است؛ اما این درخواست باید توسط شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان بررسی شود و آن‌ها در این مورد تصمیم‌گیری خواهند کرد.

به گفته نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، پس از بررسی شرایط توسط نهادهای مربوطه، در صورتی که افزایش قیمت ضروری بوده و یا اتفاق خاصی در کیفیت خودروها رخ داده باشد، اجازه افزایش قیمت محصولات به خودروسازان داده خواهد شد؛ در غیر این صورت، شرکت های خودروسازی حق گران کردن محصولات خود را ندارند. قرار است  کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس به درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت رسیدگی کند و پس از بررسی دلایل آن‌ها  و تطبیق آن با واقعیت‌های موجود، جمع‌بندی بررسی‌ها و نظرات را به اعضای کمیسیون ارائه دهد.

اکبریان در مورد بررسی کیفیت خودروهای داخلی توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد:

مشکلات کیفیت خودروهای داخلی و راهکارها برای حل این مشکلات به وزارت صنعت و معدن و همچنین خودروسازان اعلام شده و پس از ماه رمضان نیز جلساتی با حضور مدیران شرکت های خودروسازی و مسئولان وزارت صنعت و معدن برگزار می‌شود تا اقدامات انجام شده در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد.

تاکید سازمان استاندارد بر توقف تولید پراید

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد که خط تولید پراید باید تا پایان سال جاری متوقف شود. به گفته اکبریان، سازمان استاندارد اعلام کرده که تولید پراید باید تا پایان سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد و کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز از شرکت سایپا خواسته تا پراید را بازنشسته کند. وی همچنین از سازمان استاندارد خواست تا نظرات خود را در مورد کیفیت سایر خودروهای داخلی اعلام کند تا کمیسیون صنایع و معادن بر اساس آن واکنش نشان دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *