شرکت گلرنگ موتور خودرو هوندا HR-V را وارد ایران می کند

شرکت گلرنگ موتور نماینده واردات اتومبیل های هوندا به ایران، قصد دارد در آینده ای نزدیک خودرو کراس اوور هوندا HR-V را به بازار ایران بیاورد. در ادامه بیشتر با این خودرو ژاپنی آشنا خواهیم شد.

سال گذشته و همزمان با حضور شرکت گلرنگ در صنعت خودرو، این نام غول ژاپنی خودروساز، هوندا بود که جان تاه‌ای گرفت و همراه با گلرنگ موتور محصولات جذابش در نمایشگاه‌های مختلف اتومبیل کشور دیده شدند. این شرکت سال گذشته موفق به فروش اتومبیل های هوندا HR-V و هوندا آکورد شد؛ CVR پرفروش‌ترین خودرو شاسی بلند سال‌های اخیر ایالات متحده بوده و با شایستگی پای به بازار ایران گذاشته است.

همه چیز برای محصولات این برند جذاب در ایران خوب پیش می‌رفت، اما به یکباره در پاییز مشکلاتی سر راه شماره گذاری اتومبیل‌های این شرکت به وجود آمد تا آن‌ها مدتی را به دور از هیاهوی بازار بگذرانند. حالا پس از برداشتن موانع از جلوی پای گلرنگ، شماره گذاری خودروهای برند هوندا بدون هرگونه مشکلی انجام می‌گیرد و حتی آن‌ها موفق به اخذ واردات اتومبیل هوندا HR-V نیز شده‌اند تا با ورودش بازار کراس اوورهای ژاپنی در کشورمان داغ‌تر از هر زمان دیگری شود.

ویدیو بررسی هوندا HR-V

مشخصات فنی هوندا HR-V

مدلی که گلرنگ موتور موفق به اخذ مجوز واردات آن شده، از یک پیشرانه ۱٫۵ لیتری چهارسیلندر بهره می‌برد که قادر به تولید حداکثر ۱۳۰ اسب بخار در ۶۶۰۰ دور در دقیقه و ۱۵۵ نیوتن‌متر گشتاور در ۴۶۰۰ دور در دقیقه است. این خودرو قادر است شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در حدود ۱۱ ثانیه پر کند و با حداکثر سرعت ۱۸۷ کیلومتر جاده‌ها را در نوردد. گفته می‌شود گیربکس نصب شده بر روی هنودا HR-V وارداتی به ایران از نوع CVT بوده که تمامی نیروی حاصله را به چرخ‌های جلو منتقل میکند.

پیشرانه ۴ سیلندر خطی تنفس طبیعی
حجم موتور ۱۴۹۸ سی سی
حداکثر قدرت ۱۳۰ اسب بخار در ۶۶۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر در ۴۶۰۰ دور در دقیقه
شتاب ۱۱٫۲ ثانیه
حداکثر سرعت ۱۸۷ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت ترکیبس ۵٫۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر
گیربکس CVT
وزن ۱۲۴۹ کیلوگرم

در بخش تکنولوژی و تجهیزات نیز هوندا هیچگاه کم نگذاشته است، اما ما متاسفانه نمی‌دانیم دقیقا چه آپشن‌هایی بر روی HR-V قابل عرضه در ایران سوار خواهد بود. این خودرو به عنوان یک کراس اوور کامپکت شهری شناخته می شود که موفق شد در مدتی کوتاه، فروش بالایی را در سراسر جهان به ثبت برساند که در این بین سهم ایالات متحده، ۸۲ هزار دستگاه بوده است! هوندا HR-V از نظر تولید آلایندگی، تنها ۱۲۰ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر را تولید می‌کند و در جایگاه بسیار قابل قبولی برخوردار است. این درحالیست که رقبای آن نظیر تویوتا C-HR با موتور ۱٫۲ لیتری توربو ۱۴۴ گرم و نیسان جوک نیز با موتور ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی، ۱۴۵ گرم دی اکسید کربن تولید می‌کنند. شکی نیست که دو خودرو رقیب نیز از نظر تولید آلایندگی در شرایط خوبی قرار دارند، اما کراس اوور هوندا در سطح بهتری قرار دارد که می‌تواند این روزها برای هوای آلوده‌ی تهران مرهمی باشد.

بی‌تردید با ورود هوندا HR-V به بازار ایران، رقابت بین آن با سایر محصولات ژاپنی این سگمنت نظیر تویوتا C-HR، نیسان جوک و حتی میتسوبیشی ASX جذاب‌تر از هر زمان دیگری خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *