پرفروشترین فیلم های باکس آفیس هفته آخر خرداد ماه ۹۶

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق دربازه اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم. این وب سایت علاوه بر اینکه یک منبع معتبر در خصوص فیلم‌های سینمایی، هنرپیشگان و دست اندر کاران این هنر است، به صورت منظم و در بازه های مختلف زمانی، اقدام به نشر فهرستی از پرفروشترین فیلمهای هفته می نماید. وب سایت IMDB در حال حاضر تحت مالکیت شرکت آمازون (Amzaon) قرار دارد.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن)

بر اساس اعلام وب سایت International Movie Datebase یا IMDB، پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) به ترتیب میزان فروش در آخر هفته عبارتند از:

۱۰. It Comes at Night

فیلم It Comes at Night با فروشی معادل ۲.۶ میلیون دلار (معادل ۹.۷ میلیارد تومان) توانست در دومین هفته اکران خود مکان دهم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) به خود اختصاص داده و مجموع فروش کلی خود به به رقم ۱۱.۱ میلیون دلار (معادل ۴۱.۲ میلیارد تومان) برساند.

فیلم It Comes at Night در ژانر ترسناک رمزآلود ساخته شده و از نقش آفرینان آن می‌توان به جوئل ادگرتون (Joel Edgerton)، کریستوفر ابوت (Christopher Abbott) و کارمن ایوگو (Carmen Ehogo) اشاره نمود. فیلم It Comes at Night مدت زمانی برابر با ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه داشته و توسط تری ادوارد شالتس (Trey Edward Shults) کارگردانی شده است. این فیلم مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر ۱۷ سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

۹. Guardians of the Galaxy Vol.2

این فیلم قسمت دوم فیلم Guardians of the Galaxy محصول سال ۲۰۱۴ بوده و توانسته با فروش آخر هفته ۵.۰ میلیون دلاری (معادل ۱۸.۷ میلیارد تومان) و چهار پله سقوط نسبت به هفته گدشته، به رقم فروش کلی ۳۷۴.۹ میلیون دلار (معادل ۱۴۰۶ میلیارد تومان) بعد از ۷ هفته اکران دست پیدا نماید.

فیلم Guardians of Galaxy Vol.2 در ژانر اکشن علمی تخیلی ساخته شده است. از هنرپیشگان این فیلم می‌توان به کریس پرت (Chris Pratt)، زوئی سالدانا (Zoe Saldana) و دیو باوتیستا (Dave Bautista) اشاره نمود. مدت زمان این فیلم نیز ۲ ساعت و ۱۶ دقیقه بوده و برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردان فیلم Guardians of the Galaxy Vol.2 نیز بر عهده جیمز گان (James Gunn) است.

۸. Captain Underpants: The First Epic Movie

فیلم انیمیشن Captain Underpants: The First Epic Movie در سومین هفته فروش خود توانست به رقم ۷.۴ میلیون دلار (معادل ۲۷.۷ میلیارد تومان) دست یافته و رتبه هشتم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) به دست آورد. مجموع فروش قیلم  Captain Underpants: The First Epic Movie بعد از سه هفته اکران به رقم ۵۸ میلون دلار (معادل ۲۱.۷ میلیارد تومان) رسید.

این فیلم انیمیشن در ژانر کمدی اکشن بوده و از صداپیشگان آن می‌توان به کوین هارت (Kevin Hart)، توماس میدل دیچ (Thomas Middleditch) و اد هلمز (Ed Helms) اشاره کرد. مدت زمان این فیلم نیز ۱ ساعت و ۲۹ دقیقه بوده و برای گروه سنی PG‌ (تصمیم گیری با والدین) تهیه و ساخته شده است. کارگردانی این انیمیشن کمدی نیز بر عهده دیوید سورن (David Soren) است.

۷. Rough Night

فیلم Rought Night توانست در اولین هفته اکران خود به فروشی معادل ۸.۰ میلیون دلار (معادل ۳۰ میلیارد تومان) دست یافته و رتبه ۷ را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) به دست آورد.

فیلم Rough Night در ژانر کمدی بوده و از هنرپیشگان آن می توان به اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson)، کیت مک کینون (Kate McKinnon) و زوئی کراویتز (Zoe Kravitz) اشاره کرد. این فیلم زمانی معادل ۱ ساعت و ۴۱ دقیقه داشته و توسط لوسیا آنیلو (Lucia Aniello) کارگردانی شده است. این فیلم مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر ۱۷ سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

۶. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

این فیلم آخرین قسمت از سری فیلم‌های محبوب و پرفروش دزدان دریایی کاراییب بوده و با فروش ۸.۵ میلیون دلار (معادل ۳۱.۸ میلیارد تومان) خود در تعطیلات آخر هفته، رتبه ششم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) را به خود اختصاص داد. فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales بعد از ۴ هفته اکران، توانست مبلغ کل فروش خود را به رقم ۱۵۰.۱ میلیون دلار (معادل ۵۶۲.۵ میلیارد تومان) برساند.

این فیلم در ژانر اکشن ماجرایی بوده و زمانی برابر با ۲ ساعت و ۹ دقیقه دارد. از هنرپیشگان اصلی فیلم Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales می‌توان به جانی دپ (Johnny Depp)، خاویر باردم (Javier Bardem)، جئوفری راش (Jeoffery Rush)، کایا اسکودلاریو (Kaya Scodelario) و همچنین یک هنرپیشه ایرانی مهاجر (گ.ف) اشاره کرد. این فیلم مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردانی جدیدترین قسمت فیلم دزدان دریایی کارائیب نیز بر عهده یواخیم رونینگ (Joachim Rønning) و اسپن سندبرگ (Espen Sandberg) است.

۵. ۴۷ Meters Down

فیلم سینمایی ۴۷ Meters Down توانست در اولین هفته فروش خود به رقم ۱۱.۵ میلیون دلار (معادل ۴۳ میلیارد تومان) دست یافته و رتبه پنجم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) کسب نماید.

این فیلم در ژانر ترسناک و توسط یوهانس روبرتز (Johannes Roberts) ساخته شده و زمانی برابر با ۱ ساعت و ۲۹ دقیقه دارد. از هنرپیشگان این فیلم می توان به مندی مور (Mandy Moore) ، کلیر هولت (Clair Holt) و متیو مودین (Matthew Modine) اشاره نمود. این فیلم مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

۴. The Mummy

فیلم The Mummy بازسازی دوباره ای از سری فیلم‌های Mummy بوده و توانست با فروش آخر هفته ۱۳.۹ میلیون دلاری (معادل ۵۲ میلیارد تومانی)، رتبه چهارم را بعد از دو هفته اکران در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) به دست آورد. این فیلم بعد از دو هفته اکران توانست به رقم فروشی برابر با ۵۶.۵ میلیون دلار (معادل ۲۱۲ میلیارد تومان) دست یابد.

فیلم The Mummy در ژانر ماجرایی تخیلی ساخته شده است. از ستارگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند می توان به تام کروز (Tom Cruise)، سوفیا بوتلا (Sofia Boutella)،‌آنابل ولیس (Annabelle Wallis) و همچنین راسل کرو (Russell Crowe) اشاره کرد. این فیلم زمانی برابر با ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه داشته و توسط الکس کورتزمان (Alex Kurtzman) کارگردانی شده است. فیلم The Mummy مناسب برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

۳. All Eyez on Me

فیلم سینمایی All Eyesz on Me در اولین هفته اکران خود عملکرد موفقی داشت و توانست با فروشی معادل ۲۷.۱ میلیون دلار (معادل ۱۰۱.۵ میلیارد تومان) رتبه سوم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) از آن خود نماید.

این فیلم در ژانر درام/زندگینامه ساخته شده و از هنرپیشگان اصلی آن نی توان به دیمیتریوس شیپ (Demetrius Shipp)، دانای گوریرا (Danai Gurira) و کت گراهام (Kat Graham) اشاره کرد. این فیلم توسط بنی بوم (Benny Boom) کارگردانی شده و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر ۱۷ سال با نظارت والدین) است.

۲. Wonder Woman

دومین فیلم پرفروش هفته پیش، فیلم Wonder Woman بود که توانست رکوردی معادل ۴۰.۸ میلیون دلار (معادل ۱۵۳ میلیارد تومان) را در سومین هفته اکران به نام خود ثبت نموده و رتبه دوم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) به دست آورد. به این ترتیب مجموع کل فروش فیلم Wonder Woman در ۳ هفته اکران به رقم ۲۷۴.۶ میلیون دلار (معادل ۱۰۳۰ میلیارد تومان) رسید.

فیلم Wonder Woman در ژانر ماجرایی اکشن ساخته شده است. از ستاره‌های نقش آفرین در این فیلم می‌توان به گل گدو (Gal Gadot)، کریس پاین (Chris Pine)، رابین رایت (Robin Wright) و کنی نیلسن (Connie Nielsen) اشاره کرد. فیلم Wonder Woman زمانی معادل ۲ ساعت و ۲۱ دقیقه داشته و برای گروه سنی PG-13 (افراد زیر ۱۳ سال با نظارت والدین) تهیه شده است. کارگردان پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته نیز پتی جنکینز (Patty Jenkins) است.

۱. Cars 3

پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (۱۶ تا ۱۸ ژوئن) انیمیشن Cars 3 بود. این محصول شرکت پیکسار (Pixar) سومین قسمت از سری انیمیشنهای Carss بوده که توانست در اولین هفته اکران به فروشی معادل ۵۳.۵ میلیون دلار (معادل ۲۰۰ میلیارد تومان) دست یابد.

این فیلم انیمیشن در ژانر کمدی اکشن بوده و از صداپیشگان آن می‌توان به به اون ویلسون (Owen Wilson)، کریستلا آلونزو (Cristela Alonzo) و کریس کوپر (Chris Cooper) اشاره کرد. این انیمیشن مدتی برابر با ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه داشته و توسط برایان فی (Brian Fee) کارگردانی شده است. این انیمیشن مناسب برای گروه سنی G (مناسب برای همه سنین) تهیه شده است.

 

منبع: IMDB

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *