فیلتر کامنت های توهین آمیز توسط اینستاگرام اجرایی شد

0

اینستاگرام در حال معرفی ابزار جدیدی است که به صورت اتوماتیک، کامنت های توهین آمیز را از پست ها و ویدیوها، حتی ویدیوهای زنده فیلتر می کند. این اپلیکیشن همچنین از یادگیری ماشین استفاده می کند تا به صورت اتوماتیک، مواردی که احتمالا اسپم هستند را بلاک می کند.

ابزار Hide Offensive Comments (پنهان سازی کامنت های توهین آمیز) در مرحله اول تنها زبان انگلیسی را پشتیبانی می کند و به مرور زمان در زبان های دیگر نیز اجرا می شود؛ این در حالیست که تشخیص اسپم ها به صورت اتوماتیک از زبان های انگلیسی، اسپانیایی، پرتغالی، عربی، فرانسوی، آلمانی، روسی، ژاپنی و چینی پشتیبانی می کند.

قابلیت فیلتر کردن کامنت های توهین آمیز در بخش Comments در قسمت Settings و تب Profile تنظیم می شود.

اینستاگرام خاطر نشان کرده است که کاربران در صورت تمایل می توانند این قابلیت را فعال کنند و قابلیت های مدیریت کامنت های قدیمی همچنان وجود دارد:

“بسیاری از شما گزارش کرده بودید که کامنت های توهین آمیز مانع لذت بردن شما از فضای اینستاگرام می شود. به همین دلیل، ما فیلتری را راه اندازی کرده ایم که می تواند کامنت های توهین آمیز را از پست های و ویدیوهای زنده بلاک کند. سایر کامنت ها طبق روال همیشگی نمایش داده می شوند شما هنوز می توانید کامنت ها را ریپورت کرده، آنها را پاک کنید و یا به طور کل خاموش کنید. همچنین می توانید این فیلتر را نیز در صورت تمایل غیر فعال کنید.”

یادگیری ماشین نیز نقش اساسی در تشخیص اسپم ها دارد:

“فیلترهای امروز با قدرت یادگیری ماشین، آخرین ابزار ما هستند تا اینستاگرام را به مکانی امن تبدیل کنند. تیم ما مدتهاست که سیستم ها را تحت نظر دارند تا انواع کامنت های توهین آمیز و اسپم را شناسایی کند تا هرگز مجبور به دیدن آنها نباشید. این ابزار به مرور زمان پیشرفت خواهد کرد تا تجربه کاربران در اشتراک گذاری را نیز بهبود بخشد. امیدواریم تا بتوانیم با پیشرفت الگوریتم، فیلترها را در زبان های بیشتری فعال کنیم.”

هفته ی گذشته این اپلیکیشن قابلیتی را فعال کرد تا کاربران به وسیله آن بتوانند عکس ها و ویدیوها را با دوستان منتخب به اشتراک بگذارید. قابلیت دیگری نیز به نام Archive اضافه شد تا بتوانید برخی پست ها را موقتا پنهان کنید.

 

منبع: ۹to5mac

Leave A Reply

Your email address will not be published.