مقایسه سرعت وان پلاس ۵ با آیفون ۷ پلاس:شکست اپل

0

تست‌های انجام گرفته از سوی یوتیوبری به نام دیوید رحیمی، نشان می‌دهد وان پلاس ۵ (OnePlus 5) نخستین گوشی اندرویدی است که آیفون ۷ پلاس اپل را در سرعت شکست داده است.

به نقل از تازه‌ترین آزمایش سرعت یک حساب کاربری در یوتیوب به نام PhoneBuff، وان پلاس ۵ حتی از آیفون ۷ پلاس اپل نیز سریع‌تر عمل می‌کند. فروش این گوشی از سه شنبه پیش آغاز شده است و در واقع می‌توانیم آن را نخستین گوشی اندرویدی بدانیم که توانسته یک آیفون را شکست دهد. از سال ۲۰۱۵ و همراه با عرضه آیفون ۶ اس ، همیشه یک آیفون در صدر لیست سریع ترین گوشی ها از دید PhoneBuff بوده است.

در واقع صاحب حساب کاربری PhoneBuff ،شخصی به نام دیوید رحیمی است که با کنار هم گذاشتم پرچمداران بازار موبایل از برند‌هایی همچون اپل، سامسونگ، ال جی و غیره از آن‌ها آزمون‌های سرعت می‌گیرد و ویدیویی از آن‌ها را بر روی حساب کاربری یوتیوب خود منتشر می‌کند. این آزمون‌ها در دو مرحله که در هر کدام گوشی ها ۱۶ اپلیکیشن (شامل ۴ بازی) و وظایفت مختلفی نظیر استخراج یک فایل و بارگذاری یک ویدیو را انجام می‌دهند، صورت می‌گیرد. محله نخست تقابل این دو گوشی نشان می‌دهد که پرچمداران اندرویدی و آی او اسی چگونه می‌توانند با مدیریت انیمیشن‌ها، اپلیکیشن ها را سریع‌تر به اجرا دربیاورند. دومین مرحله که اصلی‌ترین آن نیز بود، رم دستگاه‌ها را به چالش می‌کشد.

آیفون ها از یکپارچگی سخت افزاری و نرم افزاری خوبی برخوردار هستند که اجازه می‌دهد اپل آن‌ها را به بهترین شکل تنظیم کرده تا هیچ قدرتی بدون استفاده باقی نماند. به طور معمول، آیفون در تست‌های قبلی به ویژه در بازی ها و در مقایسه با دیگر گوشی های مجهز به سخت افزار قوی، قدرتنمایی می‌کرد. با این حالپرچمدار جدید وان پلاس از یک رم ۸ گیگابایتی همراه سخت افزاری مدرن برخوردار است که به معنای نگهداری از اپلیکیشن های بیشتری در زمینه خود نسبت به آیفون ۷ پلاس اپل است.

هرچند این تست نمی‌تواند همانند استفاده در دنیای واقعی باشد، اما نتایج به دست آمده نشان از بهینه سازی مناسب عملکرد وان پلاس ۵ می‌دهند. رم اضافه شده همراه با انیمیشن‌های سریع در نهایت باعث شده تا وان پلاس ۵ در دور دوم رقابت با آیفون نزدیک به ۷ ثانیه سریع‌تر از آیفون عمل کند. ویدیوی کامل مقایسه سرعت وان پلاس ۵ با آیفون ۷ پلاس را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

مقایسه سرعت وان پلاس ۵ و آیفون ۷ پلاس

 

منبع : businessinsider

Leave A Reply

Your email address will not be published.