خودرو لوکس رولزرویس Rolls Royce Dawn Black Badge

رولزرویس داون مشکی نشان (Rolls Royce Dawn Black Badge) نسخه‌ای جدید از این خودروی کانورتیبل است که اکنون با جزئیات کاملا سیاه و لوکس معرفی شده است.

شرکت بریتانیایی رولزرویس در جریان نمایشگاه خودرو ژنو سال گذشته، اولین نسخه‌های مشکی نشان را برای مدل‌های سدان Ghost و Wraith فست بک معرفی کرد و اکنون نسبت به مدل سقف باز داون (Rolls Royce Dawn) رسیده تا با نسخه مشکی نشان، گیراتر از قبل شود.

رولزرویس داون مشکی نشان در هفته جاری در فستیوال سرعت گودوود رونمایی خواهد شد و همان‌طور که از اسم آن مشخص است، جزئیات کاملا مشکی دارد و فراتر از یک خودروی سفارشی معمولی خواهد بود. رولزرویس برای این خودرو، پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶٫۶ لیتری تویین توربو را ارتقا داده و قدرت خروجی آن را به ۵۹۳ اسب بخار رسانده است. البته باز هم این میزان قدرت از خروجی ۶۰۳ و ۶۲۴ اسب بخاری مدل‌های گوست و ریث مشکی نشان کمتر است؛ اما ۳۰ اسب بخار بیشتر از قدرت مدل استاندارد داون خواهد بود. مهم‌تر از همه آن که با این ارتقاها، داون به رقیب بزرگ خود یعنی بنتلی کانتیننتال جی تی اسپید (Bentley Continental GT Speed) نزدیک‌تر خواهد شد. این خودرو، قدرت موتوری به میزان ۶۳۳ اسب بخار داشته اما گشتاور آن اندکی کمتر از رولزوریس داون است.

همچنین رولزرویس در این نسخه، تغییراتی را در سیستم تعلیق، گیربکس، سیستم فرمان و پاسخ پدال گاز ایجاد کرده و از ترمزهای بزرگ‌تر و سیستم اگزوز متغیر به منظور دستیابی به احساس اسپورت‌تر استفاده کرده است. تغییرات ظاهری، این خودرو را بسیار چشم‌نوازتر از قبل کرده و اکنون شاهد یک اتومبیل کانورتیبل لوکس هستیم. رولزرویس داون مشکی نشان دارای رنگ بدنه مشکی، سقف مشکی و کابین سراسر مشکی بوده که برخی جزئیات نارنجی‌رنگ، زیبایی دوچندانی را به آن بخشیده و حس تجمل را به بیننده یا سرنشین القا می‌کند.

هنوز قیمت رسمی این خودرو اعلام نشده اما به طور قطع، قیمت آن به طور قابل توجهی بیشتر از مدل استاندارد بوده و به یکی از گران ترین کانورتیبل های دنیا تبدیل خواهد شد.

منبع :netcarshow

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *