بلخره تکلیف ثبت نام پژو ۲۰۰۸ چه شد؟وزیر صنعت

گویا قرار نیست ماجرای عرضه و پیش فروش پژو ۲۰۰۸ تمام شود و باید تا زمان عرضه این خودروها تا مرداد ماه سال آینده شاهد تکرار حواشی مربوط به فروش این خودرو باشیم.

پس از مکافات های عجیب مشخص شدن تاریخ ثبت نام پژو ۲۰۰۸ در روزهای نخست تیرماه و حواشی گوناگون مربوط به ثبت نام در وب سایت ایران خودرو، حالا مشخص شده است که حواله خرید این خودرو برخلاف خودروهای دیگر قابل خرید و فروش نیست و ایران خودرو قصد دارد تا خودروهای تحویلی را تنها به همان افرادی که حواله را خریداری کرده اند تحویل دهد.

این درحالیست که هنوز قیمت نهایی پژو ۲۰۰۸ به شکل رسمی و دقیق اعلام نشده است و اخبار غیر رسمی از تحویل خودروهای ثبت نامی شهریور ماه با رقمی در حدود ۱۰۵ میلیون تومان حکایت می کنند، هرچند احتمال افزایش قیمت نهایی تا حدود ۱۱۵ میلیون تومان برای نمونه های تحویلی ماه ها و سال آینده نیز همچنان مطرح است.

در چنین شرایط عجیب و غریبی که باید تقصیر آن را متوجه اطلاع رسانی غیر شفاف و پنهان کاری های عجیب ایران خودرو دانست، وزیر صنعت امروز در نشستی خبری صراحتا اینگونه مطرح کرده اند که “هر کس حواله ۲۰۰۸ خریده سرش کلاه رفته است. برای جلوگیری از تقلب، پژو ۲۰۰۸ تنها به نام کسی که ثبت نام کرده خواهد شد و هر کس حواله خرید سریع برود و پولش را پس بگیرد.”

در واقع مشخص نیست که عامل این کلاه برداری از دید وزیر صنعت چه کسی بوده است و آیا ایران خودرو نمی توانست قبل از برگزاری این پیش فروش پر حاشیه نسبت به غیر قابل واگذاری بودن حواله خودروها اطلاع رسانی کند یا مقصود دیگری در این زمینه وجود داشته است؟

به هرحال آنچه واضح است اینکه دلالان محترم و واسطه هایی که به هر طریقی حواله خرید ۲۰۰۸ را بدست آورده اند چاره ای ندارند جز آنکه تا تحویل خودرو مد نظر خود صبر کنند و پس از آن پروسه دلالی را ادامه دهند و یا با پس دادن حواله، امکان ثبت نام را برای دلالان صبور تر یا مشتریان واقعی فراهم آورند.

تمام این ها درحالیست که طی روزهای اخیر آگهی فروش حواله های پژو ۲۰۰۸ با قیمت های بیش از ۸۰ میلیون تومان (سود ۲۰ میلیونی نسبت به رقم ۶۰ میلیونی ثبت نام) در وب سایت های مربوط به خرید و فروش خودرو دیده می شود و ممکن است عده ای از هموطنان بدون آگاهی از شرایط تحویل ایران خودرو با خرید این حواله ها به ضلع سوم کلاه برداری مورد اشاره وزیر صنعت مبدل شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *