آیفون ۸ به جای سنسور اثر انگشت تشخیص چهره سه بعدی دارد

به گزارش بلومبرگ اپل اکنون در حال کار بر روی سنسور ۳ بعدی تشخیص چهره می باشد و قصد دارد این سنسور را جایگزین سنسور تشخیص اثر انگشت خود نماید. به استناد این این گزارش اپل همچنین به دنبال ارتقا سایر امکانات این گوشی از جمله ارتقا بیشتر صفحه نمایش تازه رتبه بندی شده آیپد پرو ( احتمالا این صفحه نمایش در آیفون ۸ نیز استفاده خواهد شد) و همچنین استفاده ازتراشه هوشمند موتور Apple Neural  در گوشی هوشمند جدید خود است.

با در نظر گرفتن اینکه انتظار می رود آیفون ۸ دارای بدنه ایی که برجستگی های آن بشدت کاهش یافته است ، باشد. تحلیلگران پیش بینی های بیشماری را راجع به اینکه سنسور اثر انگشت در کجا قرار خواهد گرفت داشته اند (مثلا همانطور که سایت Qualcomm پیش بینی کرده که این سنسور در پشت داستگاه و همان دکمه ی خاموش و روشن خواهد بود).

به گزارش بلومبرگ ویژگی جدید تشخیص چهره می تواند به طور کامل جایگزین سنسور تشخیص اثر انگشت برای باز کردن قفل دستگاه و همچنین انجام تائید اعتبار پرداخت های شود

اپل در حال آزمایش یک سیستم امنیتی ارتقا یافته که به کاربران اجازه ورود،تائید اعتبار پرداخت ها و استفاده و راه اندازی برنامه  های امنیتی را با اسکن چهره خود می دهد،است. طبق گفته های افراد آشنا با این محصول ، این دستگاه توسط افرادی که تمایل ندارد راجع به تکنولوژی های در حال پیشرفت سخن بگویند   به یک سنسور ۳D جدید مجهز شده شده است . شخص دیگری این را نیز اضافه کرد که  شرکت اپل همچنین در حال کار بر روی اسکن چشم برای افزودن این قابلیت به محصول خود می باشد.

منبع : ۹to5mac

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *