روابط کاربری جستجوگر گوگل در موبایل باز طراحی شد

به نظر می‌آید گوگل قصد دارد تغییراتی در رابط کاربری جستجوی خود در اپ گوگل در گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید و iOS اعمال کند. تغییرات اپ گوگل در رابط کاربری به نظر می‌آید تغییرات قابل توجهی است. در این بروزرسانی همچنین بهینه‌سازی‌هایی هم اعمال خواهد شد تا جستجوی اپ گوگل در موبایل را به تجربه‌ای مفید و قابل درک مبدل کند. البته باید خاطرنشان کرد که هنوز موعد نهایی شدن این تغییرات و اعمال آن در رابط کاربری مشخص نیست و حداقل باید تا زمانی که گوگل این تغییرات را به صورت رسمی اعلام می‌کند صبر کنیم.

اولین تغییری که کاربرها در طراحی جدید اپ گوگل خواهند دید آن است که نتایج جستجو روی کارت‌هایی ظاهر می‌شوند، درست مانند ظاهر کنونی Google Now. اگر زمانی قرار باشد این تغییرات اساسی در ظاهر رابط کاربری اعمال شود جدا کردن نتایج جستجو به صورت کارت‌های مجزا تشخیص نتایج و لینک‌های مربوط را آسان‌تر خواهد کرد. گوگل این طرح مفهومی اپ را حتی بیشتر گسترش داده و آدرس لینک‌ را در بالای کارت جای داده تا کاربرها بتوانند ببینند که اطلاعات روی کارت‌ها از کدام وب‌سایت گرفته شده است. به نظر می‌رسد نوار نقطه‌های رنگی نیز که احتمالاً تاکنون با آن آشنا شده‌اید در سمت راست لینک ظاهر شود.

متاسفانه تاکنون خبری مبنی بر این‌که این نوار نقطه‌ها به چه کاری می‌آید در دسترس نیست البته همین حالا هم به نظر کار خاصی نمی‌کند. شاید این نقطه‌ها برای فراهم کردن اطلاعاتی بیشتری با توجه به متن موضوع مورد نظر باشند و با انتخاب آن‌ها اعلان‌هایی برای کاربر در مورد یک لینک خاص فرستاده شود و یا تنها به عنوان یک لایه اضافی دیگر برای جدا کردن نتایج جستجو عمل کند. از آن‌جایی که این نقطه‌ها روی تبلیغات گوگل ظاهر نمی‌شوند شاید تنها راهی ساده برای نشان دادن سایت‌های غیرتبلیغاتی باشد. ولی نقطه‌های رنگی هرچه که باشند شرکتی مانند گوگل به صورت‌های مختلفی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

طبق گزارش‌ها، اپ گوگل به جز تغییرات ظاهری به نظر می‌رسد تعداد نتایج تبلیغاتی در بالای نتایج جستجو را هم کاهش داده است. به نظر می‌رسد که این رابط کاربری جدید تنها بخشی از یک آزمایش باشد. با این اوصاف ممکن است این چیزی باشد که برای کاربرهای اندروید در آینده نزدیک جلب توجه کند. قضیه هرچه که باشد به نظر می‌‌رسد این تغییرات بهینه‌سازی‌های زیادی را در جستجوهای اپ گوگل در گوشی‌های موبایل به همراه داشته باشد. بنابراین انتظار می‌رود نتایج جست‌وجو بیش از پیش از نظر ظاهری مشابه Google Now شود.

 

منبع : androidheadlines

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *