نگاهی نزدیک به خودرو مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸

0

مشخصات خودروی فیس لیفت شده مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ (Maserati GranTurismo) اعلام شد. این خودرو با برخی تغییرات ظاهری و فنی در اوایل سال آینده عرضه می‌شود.

شرکت خودروسازی ایتالیایی مازراتی، نسخه فیس لیفت ۲۰۱۸ گرن توریسمو را با برخی تغییرات و اصلاحات عرضه خواهد کرد. به تازگی این کوپه لوکس در نیویورک رونمایی شد و در اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی وارد بازار جهانی می‌شود. تغییرات ظاهری در این خودرو به خوبی مشهود بوده و اکنون جلوپنجره و سپر اسپورت‌تری در آن استفاده شده است. جلوپنجره مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ با الهام گرفتن از کانسپت مازراتی Alfieri ساخته شده و ورودی‌های هوای جدید نیز باعث شده تا ضریب درگ خودرو از ۰٫۳۳ به ۰٫۳۲ کاهش پیدا کند. طراحی سپر عقب نیز به کلی دگرگون شده و اکنون شاهد گرن توریسموی متفاوتی نسبت به قبل هستیم.

مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ در دو نسخه پایه اسپورت و مدل بالاتر MC عرضه می‌شود. هر دو مدل از پیشرانه ۸ سیلندر تنفس طبیعی Vشکل ساخت فراری با حجم ۴٫۷ لیتر بهره می‌برند. این پیشرانه در نسخه MC قدرت ۴۵۹ اسب بخار و گشتاور ۵۲۰ نیوتن متر را تولید می‌کند. همچنین هر دو نسخه به صورت استاندارد از گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک ساخت ZF برخوردار هستند که نیروی تولیدی توسط پیشرانه را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

مدل اسپورت مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ همانند قبل در مدت ۴٫۸ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد اما مدل MC سرعت و شتاب بیشتری دارد و در مدت ۴٫۷ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند. حداکثر سرعت خودرو نیز برای نسخه اسپورت ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت و برای نسخه MC برابر ۳۰۱ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

به‌روزرسانی‌های کابین مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸

تاکنون تصاویر زیادی از فضای داخلی خودرو منتشر نشده اما طبق اخبار منتشر شده، شاهد به‌روزرسانی‌هایی در کابین مازراتی گرن توریسمو ۲۰۱۸ خواهیم بود. صفحه نمایش ۸٫۴ اینچی لمسی سازگار با اپل کارپلی و اندروید اتو و همچنین سیستم صوتی برند مشهور هارمن کاردون در داخل کابین خودرو استفاده شده است. تزیینات آلومینیومی فورج‌کاری شده و کنترلرهای جدید برای سیستم رسانه‌ای و سرگرمی از دیگر تغییرات قابل مشاهده در فضای داخلی گرن توریسمو جدید هستند. علاوه بر آن، بر اساس اعلام شرکت خودروسازی مازراتی، یک کلید در کنسول مرکزی و در کنار اهرم تعویض دنده قرار گرفته که با استفاده از آن، امکان انتخاب حالت‌های مختلف رانندگی فراهم می‌شود.

هنوز قیمت دقیق و رسمی این خودرو اعلام نشده و احتمالا برای کسب اطلاعات بیشتر باید تا اواخر سال جاری میلادی یا اوایل سال ۲۰۱۸، یعنی زمان عرضه خودرو منتظر بمانیم تا جزئیات دقیق قیمت و امکانات آن مشخص شود.

Leave A Reply

Your email address will not be published.