فیلم های بتمن در سه قسمت با کیفیت ۴k ساخته خواهد شد

0

«کریستوفر نولان» (Christopher Nolan) از آن دسته از فیلم‌سازانی است که به کارشان اهمیت بسیاری می‌دهند. داستان‌هایش به‌ خوبی نوشته می‌شود، دقت زیادی را وقف جزئیات می‌کند و واقعاً قصد دارد فیلمی که می‌سازد دارای بالاترین کیفیت باشد. این کارگردان تحسین شده اغلب فیلم‌هایش را با دوربین‌های فوق حرفه‌ای فیلم‌برداری می‌کند تا مردم را مجبور کند به‌ جای تماشای فیلم در دستگاه‌های بی‌کیفیت، به سینماهای مخصوص رفته و فیلم را با بالاترین کیفیت تصویر و صدا مشاهده کنند.

رزولوشن ۴K یک اصطلاح عمومی برای دستگاه های است که صفحه نمایشی با رزولوشن افقی ۴،۰۰۰ پیکسل دارند. این تکنولوژی موجی جدید در دنیای دیجیتال محسوب می‌شود و فیلم‌های ۴K نیز حجم زیادی دارد برای مثال یک فیلم سنمایی ۴K پیش از ۶۰ گیگابایت حجم دارد! کریستوفر نولان نیز در راستای بهبود کیفیت یکی از ماندگارترین سه‌گانه‌های تاریخ سینما یعنی «شوالیه تاریکی» (The Dark Knight) یا «بتمن» (Batman)، قصد دارد نسخه بازسازی شده این سه‌گانه در قالب ۴K آماده کند.

نولان در جدیدترین مصاحبه‌ای که برای فیلم «دانکرک» (Dunkirik) انجام داده است به این موضوع اشاره داشته که چرا تکنولوژی ۴K مورد پسند وی قرار گرفته است:

خب چیز بسیار خوبی که در مورد تکنولوژی ۴K وجود دارد این است که نزدیک‌ترین رزولوشن به چیزی که ما فیلم‌برداری می‌کنیم. فیلم‌های ساخته شده با فتوشیمیایی ۳۵ میلیمتری دارای حداقل رزولوشن ۶K هستند و دوربین‌های IMAX نیز تا رزولوشن ۱۸K طبقه‌بندی شده‌اند. بنابراین فرمت خانگی ۴K این اجازه را به‌ ما می‌دهد تا نزدیک‌ترین رزولوشن به هنگام فیلم‌برداری را در خانه برای ببینده فراهم کنیم. من فکر می‌کنم این موضوع بسیار هیجان‌انگیز است، این یک روند پیچیده بوده که ما در حال حاضر انجام می دهیم اما من فکر می‌کنم نتایج کار در نهایت بسیار راضی‌کننده خواهد بود.

کریستوفر نولان در ادامه صجبت‌هایش تایید که بسیاری از فیلم‌هایش در روند تبدیل به نسخه ۴K قرار دارند. هنوز تاریخ اکران رسمی و مشخصی برای این بازسازی‌ها وجود ندارد اما امید است که تا قبل از شروع فصل تعطیلات اکرانشان آغاز شود. هنوز مشخص نیست که آیا تمامی فیلم‌های کریستوفر نولان به نسخه ۴K تبدیل می‌شوند یا خیر اما می‌توان تصور کرد که کمپانی «برادران وارنر» (Warner Bros) سرمایه‌گذاری ویژه‌ای برای تبدیل فیلم‌های The Dark Knight، «تلقین» (Inception) و «در میان ستارگان» (Interstellar) خواهد کرد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.