کاهش فروش محصولات پژو در جهان:ایران راه نجات پژو

آمار فروش پژو در نیمه اول سال ۲۰۱۷ در بازار اروپا و چین کاهش یافته اما حضور رسمی این خودروساز فرانسوی در بازار ایران، این شرکت را از سقوط نجات داده است.

آمار فروش شرکت خودروسازی فرانسوی پژو به لطف بازگشت رسمی به بازار ایران پس از برجام، مثبت باقی ماند. بر اساس آمار منتشر شده، فروش این شرکت در بازار کشورهای اروپایی در نیمه اول سال ۲۰۱۷ کاهش پیدا کرده و در بازار چین نیز همچنان به سقوط خود ادامه می‌دهد. با این وجود، فروش کل این شرکت ۲٫۳ درصد افزایش داشته است.

گروه خودروسازی پژو-سیتروئن به عنوان سازنده خودروهای پژو،سیتروئن و دی اس، چندی پیش توافق کرده بود با امضای قراردادی در سال جاری، شرکت اوپل را نیز از جنرال موتورز خریداری کند. آمار فروش پژو در محدوده زمانی ژانویه تا ژوئن امسال معادل ۱ میلیون و ۵۸۰ دستگاه خودرو در سراسر جهان بود که نسبت به رقم قبلی ۱ میلیون و ۵۴۰ هزار دستگاه، رشد داشته است.

کاهش شدید آمار فروش پژو در چین و ایجاد اصلاحات پس از آن

فروش پژو در چین، بسیار بیشتر از مناطق دیگر سقوط کرد و با کاهش ۴۹ درصدی به ۱۵۲ هزار و ۳۸۰ دستگاه در نیمه اول سال رسید. این در حالی است که فروش سیتروئن نیز ۶۳ درصد کاهش داشته است. این کاهش آمار فروش طولانی‌مدت باعث شد تا تغییرات و اصلاحاتی در بخش مدیریت و توزیع ایجاد شود و کارلوس تاوارز، مدیر ارشد اجرایی این شرکت درخواست کرد تا تولید خودروهای شاسی بلند افزایش پیدا کند. لیندا جکسون، رئیس شرکت سیتروئن نیز در یک بیانیه اظهار داشت که ما در خارج از کشور چین در حال بازسازی شبکه فروش خود هستیم و فروش کلی سیتروئن رو به افزایش است.

در بازار اروپا هم که منطقه خانگی گروه PSA و بزرگ‌ترین بازار این گروه خودروسازی محسوب می‌شود، آمار فروش با کاهش ۱٫۹ درصدی به ۱ میلیون و ۴۰ هزار دستگاه رسید. این کاهش شدید فروش، بیشتر به برند DS مربوط می‌شود که فروش آن در نیمه اول امسال ۴۵ درصد کمتر شد. بازار ایران را می‌توان تنها نقطه روشن آمار فروش پژو در سال ۲۰۱۷ دانست. PSA با بازگشت رسمی به ایران، فروش خود در خاورمیانه و آفریقا را ۳ برابر کرده و به ۲۷۷ هزار و ۹۷۱ دستگاه رساند. در واقع با حذف بازار ایران و خاورمیانه از آمار فروش PSA، فروش این گروه خودروسازی در کل ۱۱ درصد سقوط داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *