سنگاپور به هکر ها مجور رسمی برای هک کردن می دهد!

هکرهای اخلاقی (ethical hackers) به زودی در سنگاپور جهت انجام فعالیت با مقاصد خیرخواهانه مجوز دریافت خواهند کرد. دولت این کشور کوچک آسیایی در حال تدارک مقدمات این کار است و در این خصوص فراخوانی را نیز انتشار داده که با بازخورد مثبتی مواجه شده است. این طرح در حال حاضر روند بررسی درخواست ها را طی می‌کند و پس از اخذ آزمون از متقاضیان، مدرک معتبر و مجوز مربوطه اعطا خواهد شد. هر چند که چنین طرحی در ظاهر محدود کننده‌ی فعالیت هکرها به نظر می‌رسد اما در واقع هم این قشر، هم شرکت های تولید کننده‌ی نرم افزارهای پر از باگ و هم نهادهای دارای سیستم امنیتی آسیب پذیر از منافع طرح مورد اشاره بهره مند خواهند شد.

مقامات مسئول در دولت سنگاپور پیرو این موضوع اظهار کرده‌اند: فراخوان جهت اعطای مدرک و مجوز فعالیت به هکرهای اخلاقی با هدف سازماندهی آن‌ها و سنجش خدمات ارائه شده در مقوله‌ی امنیت سایبری داده شده است. مبحث امنیت سایبری به یکی از اولویت های جهان امروزی بدل گشته و ما قصد ایجاد چهارچوبی را داریم که از طریق آن هم تامین کنندگان خدمات امنیتی و هم دریافت کنندگان این خدمات به کمک هکرهای واجد شرایط به استانداردهای بالاتری در این زمینه دست پیدا نمایند.

در واقع بدین ترتیب کمپانی ها و شرکت ها جهت سنجش میزان آسیب پذیری محصولات و سیستم هایشان امکان بکارگیری افراد موجه و قابل اعتمادتری را پیدا می‌کنند. از طرفی در گذشته بارها اتفاق افتاده که شرکت های مختلف در برابر مورد هک قرار گرفتن توسط هکرهای اخلاقی جبهه گرفته و به جای تشکر از آنها بابت نمایان کردن حفره های امنیتی محصولات خود، این افراد را تحت پیگرد قانونی قرار داده و حتی به زندان نیز انداخته‌اند. اما با این طرح، قانون پشت هکرهای اخلاقی خواهد بود و این قشر با امنیت بیشتری به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

 

منیع: neowin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *