کم شدن سهم گوشی های اندرویدی از بازار گوشی های هوشمند

0

تصور نکنید سال ۲۰۱۷ به پایان رسیده است . هنوز گوشی های بسیاری هستند که در سال ۲۰۱۷ قرار است به بازار بیایند. برخی گمانه ها در بازار عرضه گوشی های اندرویدی مطرح شده است که می گوید وضعیت بازار تولید محصولات اندرویدی با کندی پیش می رود. آیا این صحبت درست است یا خیر ؟

در رسانه ها مطالب مختلفی در مورد روند کند آمدن گوشی های هوشمند به بازار مطرح می شود.  سامسونگ، ال‌جی، HTC، OnePlus، سونی و بقیه همه پرچمداران گوشی های  ماه های آوریل، می و ژوئن هستند. این شرکت ها بحث های زیادی را به راه انداخته اند. به نظر می رسد در ادامه سال و در پاییز مجددا گوشی های دیگری به بازار عرضه شوند.

اکنون ما در میانه ماه ژوئن هستیم و تا چند ماه آینده باید ببینیم بازار عرضه گوشی های جدید به چه شکلی خواهد بود.  موتورولا، سامسونگ، ال جی و گوگل همه گوشی هایی را به بازار عرضه می کنند و این شرکت ها تنها شرکت هایی هستند که ما از آنها اطلاع داریم. نیمه دوم سال ۲۰۱۷ تقریبا به اندازه نیمه اول سال مهم خواهد بود.

موتورولا از نیمه دوم سال ۲۰۱۷  بالاترین تلفن همراه خود را به بازار عرضه می کند.

در تاریخ ۲۵ ژوئیه، موتورولا بعد از عرضه   moto Z2 Play   گوشی دیگری moto z2 force   را به بازار عرضه خواهد کرد.  این گوشی احتمالا گوشی خوب و گل سرسبد خواهد بود. در عین حال، ما هنوز منتظر دریافت جزئیات بیشتری در مورد  گوشی های میان رده Moto X یا Moto X4 هستیم که می تواند به بازار عرضه شود.

سامسونگ در حال آماده سازی  Galaxy Note 8 است، احتمالا در هفته آخر  ماه اوت، به بازار عرضه شود. پس از حدود ۱۰ ماه از عرضه Note 5  که البته آخرین مدل بین نوت ها، نوت ۷ است، مردم در مورد این گوشی بحث های زیادی داشتند.  Galaxy S8 پلاس نیز  تجربه دیگری با صفحه نمایش بزرگتر و دوربین های دوگانه خوب است. اما می توان انتظار داشت سامسونگ محصول جدید دیگری به بازار عرضه کند.

ال جی نیز سعی در بزرگنمایی محصول خود یعنی  LG V30  در نمایشگاه IFA  دارد. این نمایشگاه در  ۳۱ اوت برگزار می شود. گوشی ال جی مدل  V30  تصاویرش به بازار نشت کرده است . البته شباهت هایی به � LG G6 دارد.  از جمله صفحه نمایش بزرگ تر ، قاب های کوچک و طراحی سنتی آن جالب توجه است.  افرادی که علاقه مند به سری های  V10 و V20  هستند، عملا این گوشی های سری V  مهم و مورد توجه عموم هستند.

به نظر می رسد که در اکتبر نیز شاهد گوشی هایی از ال جی باشیم. گوشی ال جی مدل Pixel XL 2 نیز جزو گوشی های با سخت افزار واقعا خوب هستند. ظاهرا شرکت  HTC نیز گوشی هایی برای ارائه دارد.

سونی نیز معمولا گوشی های اندرویدی خوبی در گوشی های هوشمند به بازار عرضه می کند. این بار در نمایشگاه IFA   نیز رونمایی هایی خواهد داشت. احتمالا گوشی های این شرکت از نوع گوشی های پایین، متوسط ​​و بالاخره  MWC در اوایل سال جاری خواهد بود. البته گوشی  OnePlus در سال جاری گوشی متفاوتی است البته در دو سال گذشته گوشی های خوب دیگری نیز به بازار عرضه شدند. شرکت هوآوی نیز گوشی رده بالا و خوبی را به بازار عرضه خواهد کرد.

واقعا نمی توان گفت وضعیت بازار موبایل کند و آهسته شده است.  از اواخر ماه ژوئیه تا نوامبر در دنیای اندروید گوشی های خوبی عرضه می شود.

 

منبع : androidcentral

Leave A Reply

Your email address will not be published.