پردازنده سه گوشی گلکسی S9 نوت ۸ و A7 جدید مشخص شد

گلکسی اس ۹ سامسونگ به پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ مجهز خواهد بود و گلکسی نوت ۸ و سامسونگ گلکسی ای ۷ مدل ۲۰۱۸ به ترتیب از پردازنده‌های اگزینوس ۹۶۱۰ و اگزینوس ۷۸۸۵ قدرت می‌گیرند.

سامسونگ، پردازنده اگزینوس ۸۸۹۵ خود را که در گلکسی اس ۸ مورد استفاده قرار داد، به عنوان پردازنده‌ای در سری ۹ اگزینوس معرفی کرد. با اینکه این پردازنده با شماره هشت خودنمایی می‌کند، اما در واقع پردازنده‌ای مربوط به نهمین سری از چیپست‌های اگزینوس است.

احتمالا به زودی همه چیز تغییر خواهد کرد. جزئیاتی به تازگی منتشر شده که نشان می‌دهد این پردازنده احتمالا با اگزینوس ۹۶۱۰ برابری خواهد کرد.

گفته می‌شود که در پردازنده اگزینوس ۹۶۱۰ ساختار ۱۰ نانومتری حفظ شده است. این پردازنده دارای ۴ هسته قدرتمند Cortex-A73 با سرعت کلاک ۲٫۴ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex-A53 خواهد بود که در کنار پردازنده گرافیکی Mali-G71 قرار گرفته‌اند. به نظر می‌رسد که این پردازنده، نسخه ارتقا یافته‌ای از اگزینوس ۸۸۹۵ باشد. شاید نسل دوم تراشه‌های ۱۰ نانومتری با فرکانس بالاتر و قدرت پردازنده گرافیکی بیشتری همراه شده باشد.

پردازنده دیگری از سامسونگ که این منبع خبری به آن اشاره کرده است، اگزینوس ۷۸۸۵ است. این پردازنده با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری تولید شده، دو هسته کورتکس A73 و ۴ هسته کورتکس A53 دارد. فرکانس کاری آن ۲٫۱ گیگاهرتز بوده و با پردازنده گرافیکی Mali-G71 همراه شده است. این پردازنده به احتمال زیاد منبع قدرت سامسونگ گلکسی A7 مدل ۲۰۱۸ خواهد بود.

این منبع به نکته دیگری نیز اشاره کرده است. گفته می‌شود که اگزینوس ۹۶۱۰ پردازنده‌ای نخواهد بود که به گلکسی اس ۹ قدرت می‌دهد، بلکه احتمالا پردازنده مرموز اگزینوس ۹۸۱۰ عامل قدرت در گوشی گلکسی اس ۹ است. اطلاعات چندانی از این پردازنده در دست نیست، اما با توجه به شایعات منتشر شده، احتمالا یک پردازنده ۷ نانومتری خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *