زده شدن استارت گرانی توسط شرکت سایپا!

گروه خودروسازی سایپا با ارسال بخشنامه‌ای به نمایندگی‌های فروش خود از آنها خواست مقدمات گرانی پراید، تیبا و تندر ۹۰ را آماده کنند. به گزارش ایسنا، اواخر هفته گذشته بود که معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا از افزایش قیمت محصولات این گروه براساس مجوز شورای رقابت خبر داد.

اواسط تیر خبر گرانی خودروهای داخلی را شنیدیم. مطلبی که از گرانی پراید و تیبا به میزان ۱٫۲۵ درصد، پارس تندر محصول گروه سایپا ۱٫۵۷ درصد و خانواده‌ی پژو و سمند نیز ۲٫۶۹ درصد خبر داد؛ این یعنی پراید و تیبا تا ۱۵۰ هزار تومان و سمند و پژو به میزان ۴۰۰ هزار تومان گران شوند.

رضا تقی‌زاده اظهار کرده ” براساس مجوز شورای رقابت خودروهای پراید و تیبا حداکثر تا ۱.۵ درصد و تندر ۹۰ تا ۲.۵ درصد مجاز به افزایش قیمت هستند. البته این مجوز هنوز از سوی شورای رقابت به سایپا ابلاغ نشده اما به محض دریافت آن، افزایش قیمت‌ها بر روی محصولات ایکس ۱۰۰، ایکس ۲۰۰ و تندر ۹۰ اعمال خواهد شد”.

در این شرایط از نمایندگی‌های فروش گروه خودروسازی سایپا خبر می‌رسد که این شرکت در بخشنامه‌ای از آنها خواسته برای افزایش قیمت محصولات اعلامی آماده شوند. در ادامه می‌توانید تصویر این بخش‌نامه را ببینید.

در بخشی از این بخشنامه آمده است:” پیرو اخذ مجوز شورای رقابت ترتیبی اتخاذ کنید تا مدارک مربوط به ثبت‌نام تمام خودروهای امانی نزد نمایندگی، پرونده‌های پذیرش نشده و دعوتنامه‌های ارسال شده در اسرع وقت تکمیل و پذیرش گردد. لازم به ذکر است این افزایش قیمت شامل تمام خودروهای امانی و دعوتنامه‌های ارسال شده خواهد شد”.

اگرچه سایپا هنوز قیمت جدید محصولات خود را اعلام نکرده است اما با این بخشنامه استارت گرانی پراید، تیبا و تندر ۹۰ را زده است.  به گزارش فارس، مدیر یکی از نمایندگی‌های فروش سایپا در این مورد به فارس گفت: با توجه به رکود بازار و نزدیکی به ماه محرم و صفر بعید است که فعلاً فهرست جدید قیمت‌های افزایش یافته ابلاغ شود و به نظر می‌رسد این اقدام سایپا بیشتر در جهت بازارگرمی است. او در ادامه گفت: اگر افزایش قیمتی نیز ابلاغ شود در حد ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *