شرکت اسپیس ایکس اکنون ۲۱٫۲ میلیارد دلار ارزش دارد

0

شرکت هوافضای ایلان ماسک یعنی اسپیس اکس (SpaceX) پس از جدیدترین دور جذب سرمایه، به مقام چهارم در بین شرکت های سهامی خاص حوزه فناوری در آمریکا رسید. این شرکت با جذب ۳۵۱ میلیون دلار منابع مالی، هم اکنون ۲۱٫۲ میلیارد دلار ارزش دارد و ارزش سهامش هم از ۹۶٫۴۲ دلار به ۱۳۵ دلار افزایش یافته است.

قبل از اینکه اسنپ به شرکت سهامی عام بدل شود، اسپیس اکس در جایگاه ششم قرار داشت

با توجه به ارزش گذاری اخیر، اسپیس اکس در میان پنج شرکت برتر خصوصی حوزه فناوری قرار می گیرد. چهار شرکت دیگر این بخش به ترتیب اوبر، Airbnb، پالانتیر و WeWork هستند که به ترتیب ۶۹٫۸، ۳۱، ۲۱٫۳ و ۲۰٫۸ میلیارد دلار ارزش دارند. البته قبل از اینکه شرکت اسنپ (.Snap Inc) سهام خود را به صورت عمومی عرضه کند، اسپیس اکس در جایگاه ششم قرار داشت.

تمامی شرکت هایی که در بالا نام بردیم، حضور ارزشمندی در صنایع مربوط به خود دارند و در صدر با ارزش ترین استارتاپ های جهان هم قرار می گیرند.

اسپیس اکس را بیشتر به خاطر برنامه هایش برای کشف سیاره مریخ و پرتاب ماهواره ها به فضا می شناسیم. این شرکت به عنوان یکی از پیمانکاران اصلی دولت آمریکا و ناسا هم فعالیت می کند.

طی چند هفته اخیر، اسپیس اکس تعداد زیادی راکت فالکون ۹ را در بازه زمانی بسیار کوتاه به فضا پرتاب کرد و شمار فرود های موفقیت آمیزش را هم افزایش داد. نخستین پرتاب راکت بزرگ این شرکت یعنی «فالکون هِوی» هم برای ماه نوامبر برنامه ریزی شده است تا بالاخره مشخص شود آیا این موشک غول آسا می تواند پای انسان را به سیاره سرخ باز کند یا خیر.

Leave A Reply

Your email address will not be published.