فیلم دانکرک (Dunkirk) براب هفته دوم پرفروشترین باکس آفیس بود

در «باکس آفیس» (Box Office) این هفته، فیلم دانکرک (Dunkirk) همانند هفته گذشته در جایگاه نخست قرار گرفت.

اثر جدید «کریستوفر نولان» (Christopher Nolan)، فیلم دانکرک موفق شد برای دومین هفته متوالی در صدر جدول قرار بگیرد تا انیمیشن «فیلم ایموجی» (The Emoji Movie) در جایگاه دوم کار خود را آغاز کند. فیلم «بلوند اتمی» (Atomic Blonde) دیگر اکران جدید این هفته نیز کمی کمتر از حد انتظار ظاهر شد. در مقابل، کمدی بزرگسالانه شرکت «یونیورسال» (Universal)، فیلم «سفر دختران» (Girls Trip) هفته دوم فوق العاده‌ای داشت و با فروش بیش از ۲۰ میلیون دلار، در جایگاه سوم قرار گرفت. در ادامه با تحلیل و بررسی گیشه این هفته ما را همراهی کنید.

دانکرک در این هفته میانگین ۲۸٫۱ میلیون دلار فروخت و در هفته دوم اکران‌اش با افت ۴۴ درصدی رو به رو شد. این فیلم حالا پس از ۱۰ روز اکران در آمریکا، ۱۰۲ میلیون دلار فروخته و در بازار بین المللی هم عملکرد خوبی از خود نشان داده است. دانکرک در ۱۷ بازار جدید روی پرده رفت و میانگین ۴۵٫۶ میلیون دلار فروخت تا فروش‌اش در خارج از خاک آمریکا به ۱۳۱٫۳ میلیون دلار و فروش کلی‌اش به ۲۳۴٫۱ میلیون دلار برسد.

بهترین افتتاحیه جدید دانکرک کشور آلمان بود که در آنجا ۶۲۳ سالن سینما در اختیار داشت و میانگین ۲٫۱ میلیون دلار فروخت. این فیلم همچنین از ۱,۲۳۶ سالن سینما در کشور مکزیک، میانگین ۲ میلیون دلار و از ۴۸۵ سالن در برزیل، میانگین ۱٫۶ میلیون دلار بدست آورد. بهترین فروش این هفته دانکرک هم انگلستان بود که در آنجا، در هفته دوم اکران، تنها یک افت ۱۶ درصدی داشت و میانگین ۱۰٫۹ میلیون دلار فروخت تا فروش‌اش به ۳۵٫۴ میلیون دلار برسد، یعنی فروشی بیشتر از «میان ستاره‌ای» (Interstellar) و «تک تیرانداز آمریکایی» (American Sniper). دانکرک به زودی در ایتالیا، چین و ژاپن به اکران در می‌آید.

و اما در جایگاه دوم به انیمیشن فیلم ایموجی می‌رسیم که منتقدان به سلاخی آن پرداختند و نابودش کردند اما باز هم این شانس را داشت که صدرنشین شود. این فیلم میانگین ۲۵ میلیون دلار فروخت و از مخاطبان‌اش امتیاز B را دریافت کرد. ۶۴ درصد مخاطبان این فیلم زیر ۲۵ سال سن داشتند و در حال حاضر، به نظر می‌رسد که این انیمیشن بتواند چیزی بین ۶۰ الی ۷۰ میلیون دلار در آمریکا بفروشد. در فیلم ایموجی صداپیشگانی همچون «تی جی میلر» (T. J. Miller)، «آنا فاریس» (Anna Faris)، «جیمز کوردن» (James Corden)، «پاتریک استوارت» (Patrick Stewart) ، «استیون رایت» (Steven Wright) و «جنیفر کولیج» (Jennifer Coolidge) حضور دارند.

فیلم سفر دختران در جایگاه سوم قرار گرفت و فروش فوق العاده ۲۰ میلیون دلاری داشت. این فیلم که یک افت ۳۶ درصدی را در هفته دوم اکران تجربه کرد، حالا ۶۵٫۵ میلیون دلار فروخته است. اکثر فیلم‌هایی که در بیش از ۲,۲۰۰ سالن سینما اکران شده‌اند و از مخاطبان امتیاز A مثبت را دریافت کرده‌اند، در هفته دوم با افت ۳۵ درصد رو به رو شده‌اند و فیلم سفر دختران نیز همین روند را ادامه داده است. این فیلم که توانسته نظر مخاطبان‌اش را جلب کند، در هفته‌های آتی هم بدون شک عملکرد مناسبی خواهد داشت. این فیلم در کشور انگلستان هم به اکران در آمد و میانگین ۲ میلیون دلار فروخت. هفته آتی، شاهد اکران فیلم در آفریقایی جنوبی خواهیم بود. در سفر دختران بازیگرانی همچون «رجینا هال» (Regina Hall)، «جیدا پینکت اسمیت» (Jada Pinkett Smith) و «کوئین لطیفه» (Queen Latifah) نقش آفرینی می‌کنند.

فیلم بلوند اتمی اثر جدید «دیوید لیچ» (David Leitch) با بازی «شارلیز ترون» (Charlize Theron) که پیش بینی می‌شد حداقل ۲۰ میلیون دلار بفروشد و تبلیغات گسترده‌ای پیرامون آن انجام شد، میانگین ۱۸٫۵ میلیون دلار فروخت. این فیلم که بودجه ۳۰ میلیون دلاری دارد، از مخاطبان امتیاز B را دریافت کرد. جالب است که فیلم ایموجی با نمره متای ۹، راتن ۸ و امتیاز ۱٫۴ در سایت IMDB و فیلم بلوند اتمی با متای ۶۳، راتن ۷۵ و امتیاز ۷٫۲ در سایت IMDB، هر دو از مخاطبان‌شان امتیاز B را دریافت کرده‌اند.

در جایگاه پنجم، فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) با میانگین فروش ۱۳٫۴ میلیون دلار، فروش داخلی‌اش را به ۲۷۸٫۳ میلیون دلار رساند. این فیلم همچنین ۱۹٫۷ میلیون دلار دیگر از ۶۴ بازار بین المللی بدست آورد تا فروش‌اش در خارج از خاک آمریکا به ۳۵۵٫۴ میلیون دلار و فروش کلی‌اش به ۶۳۳٫۷ میلیون دلار برسد. این فیلم به زودی در ژاپن و البته چین به اکران در خواهد آمد.

فیلم «والرین و شهر هزار سیاره» (Valerian and the City of a Thousand Planets) که هفته گذشته اکران‌اش را آغاز کرد و ناموفق بود، این هفته به جایگاه هشتم سقوط کرد و با افت ۶۰ درصدی، میانگین فروش ضعیف ۶٫۸ میلیون دلار را برای خود ثبت کرد. این فیلم تا اینجا ۳۰٫۶ میلیون دلار فروخته که کاملا ناامید کننده است، حال نگاه این فیلم باید به بازار بین المللی باشد.

و در نهایت، فیلم «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) در نهمین هفته اکران‌اش، با یک افت ۲۳ درصدی، میانگین ۳٫۵ میلیون دلار فروخت. این فیلم ابرقهرمانی حال ۳۹۵ میلیون دلار در آمریکا فروخته و به زودی به بیست و هفتمین فیلم تاریخ باکس آفیس آمریکا تبدیل خواهد شد که به مرز فروش ۴۰۰ میلیون دلار رسیده است.

در بخش اکران محدود، فیلم «دیترویت» (Detroit) اثر جدید «کاترین بیگلو» (Kathryn Bigelow) با بازی «جان بویگا» (John Boyega)، از ۲۰ سالن سینما، میانگین ۳۶۵,۴۵۵ دلار بدست آورد. این فیلم هفته آینده در ۲,۸۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آید. فیلم کمدی «خرس بریگزبی» (Brigsby Bear) هم از سه سالن سینما، ۴۵,۰۶۰ دلار بدست آورد. در این بازیگرانی همچون «کایل مونی» (Kyle Mooney)، «بک بنت» (Beck Bennett)، «کلیر دینز» (Claire Danes)، «مارک همیل» (Mark Hamill) و اعضای گروه موسیقی «لونلی آیلند» (Lonely Island) حضور دارند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

پس از سال‌ها انتظار، سرانجام فیلم «برج تاریک» (The Dark Tower) در هفته آتی در بیش از ۳,۲۰۰ سالن سینما به اکران در می‌آید. این فیلم اقتباسی از کتاب مشهوری به همین نام نوشته «استیون کینگ» (Stephen King) است با این حال او اعلام کرده است که فیلم نه یک اقتباس بلکه دنباله‌ای بر مجموعه کتاب‌ها خواهد بود. در این فیلم، «ادریس البا» (Idris Elba) و «متیو مک‌ کانهی» (Matthew McConaughey) به ترتیب، شخصیت‌های «رولند» (Roland) و «مرد سیاه پوش» (The Man in Black) را برای اولین بار به تصویر می‌کشند و در کنار آن‌ها، بازیگرانی همچون «جکی ارل هالی» (Jackie Earle Haley)، «ابی لی» (Abbey Lee) و «تام تیلر» (Tom Taylor) نیز حضور خواهند داشت.

خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: آخرین هفت‌تیرکش، رولند، در یک مبارزه ابدی با مرد سیاه‌پوش گرفتار شده و تصمیم گرفته است تا به او اجازه ندهد تا برج تاریک را سرنگون کند، قلعه‌ای که نقطه پایداری جهان است. در جایی که سرنوشت دنیاها در معرض خطر قرار گرفته است، خیر و شر در یک مبارزه نهایی با یکدیگر برخورد می‌کنند و تنها رولند می‌تواند از برج در مقابل مرد سیاه پوش دفاع کند.

«نیکولای آرسل» (Nikolaj Arcel) نویسنده نسخه سوئدی فیلم «دختری با خالکوبی اژدها» (The Girl with the Dragon Tattoo) و کارگردان فیلم «یک رابطه سلطنتی» (A Royal Affair) این فیلم را کارگردانی کرده است. برج تاریک از تبلیغات گسترده‌ای بهره نبرده و هنوز نقدهای آن منتشر نشده است، باید دید این اثر تا چه اندازه می‌تواند موفق شود.

در هفته آینده فیلم تریلر «آدم ربایی» (Kidnap) با بازی «هالی بری» (Halle Berry) را نیز داریم که در بیش از ۲,۲۰۰ سالن سینما به نمایش در می‌آید و فیلم مستند «گام» (Step) در ۳۰ سالن سینما اکران خواهد شد.

جدول کامل باکس آفیس را در زیر مشاهده کنید:

 

منبع : boxofficemojo

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *