قیمت بسته های اینترنت نامحدود اعلام شد:بسته پایه ۱۰ هزار تومانی

جدول نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت توسط سازمان تنظیم مقررات ارتباطات منتشر شد. بر اساس این جدول، برای کاربران کم مصرف نیز بسته‌های ۱۰ هزار تومانی ارائه شده است.

در روز اول مردادماه، ارائه سرویس جدید اینترنت نامحدود و حذف سرویس اینترنت حجمی به تصویب رسید و طبق آن، نحوه ارائه سرویس اینترنت از مدل حجمی به سرعت تغییر پیدا خواهد کرد. به این ترتیب، اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ADSL، فیبر نوری و VDSL باید از این پس به تفکیک سرعت مورد تقاضای مشترکان به آن‌ها سرویس ارائه دهند.

اکنون صادق عباسی شاهکوه، معاون صدور مجوز سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تشریح جزئیات نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت پرداخت. به گفته وی، نرخ‌های جدید در این مصوبه بر مبنای ۶ مدل سرعت اینترنت در نظر گرفته شده و هزینه ماهانه اینترنت برای کاربران با توجه به میزان مصرف کاهش یافته است. همچنین محدودیت ارائه تکنولوژی نیز برداشته شده و اپراتورها می‌توانند با توجه به تقاضای سرعت کاربر، اینترنت ADSL، فیبر نوری و VDSL را در اختیار وی بگذارند. در جدول زیر، جزئیات نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت را مشاهده می‌کنید:

نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت

سرعت اینترنت سقف مصرف اینترنت بین الملل (حجم بر مبنای گیگابایت) سقف مصرف اینترنت داخلی (حجم بر مبنای گیگابایت) قیمت ماهانه (تومان)
۵۱۲ کیلوبیت تا ۲ مگابیت بر ثانیه ۱۰ گیگابایت ۲۰ گیگابایت ۲۰ هزار تومان
۵۱۲ کیلوبیت تا ۲ مگابیت بر ثانیه (کاربران کم مصرف) ۳ گیگابایت ۶ گیگابایت ۱۰ هزار تومان
۲ مگابیت تا ۶ مگابیت بر ثانیه ۱۰ گیگابایت ۲۰ گیگابایت ۳۵ هزار تومان
۶ مگابیت تا ۲۰ مگابیت بر ثانیه ۱۰ گیگابایت ۲۰ گیگابایت ۵۰ هزار تومان
بالاتر از ۲۰ مگابیت بر ثانیه (کاربران پرمصرف تجاری) تا سقف ۲۰۰ گیگابایت ۱۴۰۰ گیگابایت ۲۵۰ هزار تومان
۵۰ مگابیت بر ثانیه (فیبر نوری) تا سقف ۲۰۰ گیگابایت ۱۴۰۰ گیگابایت ۳۰۰ هزار تومان

 

معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در ادامه اضافه کرد:

این مصوبه کمتر از یک هفته دیگر به اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت ابلاغ می‌شود و اپراتورها ظرف یک هفته زمان خواهند داشت تا تعرفه‌های جدید را برای مشترکان خود اعمال کنند. به این ترتیب، کاربران حداکثر از اول شهریورماه، اینترنت را با سرعت و قیمت متفاوت دریافت خواهند کرد. در مصوبه مرداد سال ۹۵، موضوع اینترنت غیرحجمی در کنار اینترنت حجمی تصویب شده بود که امسال با حذف اینترنت حجمی و تغییرات جزئی در نرخ اینترنت غیرحجمی، این مصوبه را بازنگری کردیم.

عباسی شاهکوه همچنین بیان کرد که بر مبنای مصوبه جدید، سرویس اینترنت با تعرفه «اتصال محور» ارائه می‌شود. در این سرویس، مبنای قیمت‌گذاری، سرعت بوده و کاربران به جای خرید حجم، بابت میزان سرعتی که دریافت می‌کنند هزینه پرداخت خواهند کرد. سرویس اتصال محور به معنای استفاده بی نهایت نیست و برای آن سقفی در نظر گرفته شده است. این مدل سرویس در دنیا به مصرف منصفانه (Fair Usage Pallsy) معروف است و کاربر باید بابت سقف حجم تعریف شده، هزینه پرداخت کند.

وی در پایان بیان کرد قرارداد مشترکان با اپراتورها تا پایان زمان در نظر گرفته شده ادامه پیدا می‌کند و اپراتور نیز وظیفه دارد طبق همان قرارداد قبلی به کاربر سرویس بدهد. پیش از این، اینترنت با سرعت ۲ مگابیت بر ثانیه و حجم حدود ۱۰ گیگابایت، ماهانه حدود ۵۵ هزار تومان هزینه داشت اما اکنون با ابلاغ نرخ جدید اینترنت نامحدود ثابت ، کاربران می توانند اینترنت با سرعت ۲ تا ۶ مگابیت بر ثانیه را با هزینه ماهیانه ۳۵ هزار تومان دریافت کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *