آیفون ۸ دارای رزولوشن نمایشگر ۵۲۱ppi خواهد بود

آیفون ۸، همان موبایلی که این روزها خبرهای زیادی در موردش می شنوید، احتمالاً علاوه بر طراحی انقلابی (در بین مجموعه محصولات اپل) به نمایشگری با رزولوشن بسیار بالا هم مجهز خواهد شد.

طبق توییتی که از سوی «استیو تروتن اسمیت»، یکی از توسعه دهندگان مشتاق اکوسیستم اپل منتشر شده، اطلاعات فرمور هوم پاد نشان می دهد رزولوشن بخش اصلی نمایشگر آیفون ۸ برابر با ۲۴۳۶×۱۱۲۵ پیکسل است. جالب اینجاست که چند ماه قبل هم «مینگ-چی کو» افشاگر معروف اپل دقیقاً همین ارقام را گزارش کرده بود.

طبق تصویر شماتیک زیر، بخشی از نمایشگر ۵٫۸ اینچی آیفون ۸ به قسمت «فانکشن» اختصاص دارد که دکمه مجازی هوم و دیگر موارد مورد نیاز را در اختیار کاربر قرار خواهد داد.

اگر این ارقام صحت داشته باشند، می توان نتیجه گرفت که نمایشگر آیفون بسیار بهتر از محصولات کنونی این شرکت خواهد بود. به عنوان مثال آیفون ۷ رزولوشن ۷۵۰×۱۳۳۴ پیکسلی را در قالب نمایشگری ۴٫۷ اینچی ارائه می دهد، که طبق استانداردهای اپل با تراکم ۳۲۶ پیکسل بر اینچ، «رتینا» نامیده می شود. حال رزولوشن ۱۱۲۵×۲۴۳۶ پیکسل برای نمایشگر ۵٫۱۵ اینچی می تواند تراکم ۵۲۱ppi را به ارمغان بیاورد.

اپل در نخستین آیفون از رزولوشن ۳۲۰×۴۸۰ پیکسل استفاده کرد، اما آیفون ۴ که نخستین موبایل مجهز به نمایشگر رتینا محسوب می شد، رزولوشنی معادل ۶۴۰×۹۶۰ پیکسل داشت.

با توجه به این اقدام، می توان صفحه نمایش آیفون ۸ را در کنار دیگر پرچمداران کنونی بازار قرار داد که با توجه به تراکم پیکسلی بالا، تجربه هرچه بهتر واقعیت مجازی را ممکن می سازند. البته باز هم تا زمان معرفی رسمی این تلفن همراه مورد انتظار، نمی توان در مورد هیچکدام از ویژگی های فوق با اطمینان کامل صحبت کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *