روش انتقال نوار ناوبری گوگل کروم در اندروید به پایین صفحه!

نوار ناوبری کروم در قسمت بالای صفحه‌ قرار دارد و دسترسی به آن مشکل است، در این آموزش با هم خواهیم دید چگونه می‌توان نوار ناوبری کروم را به پایین صفحه در گوشی‌های اندرویدی منتقل کنیم.

صفحه‌نمایش گوشی‌های هوشمند در چند سال اخیر بزرگ‌تر شده است، از طرف دیگر درکنار افزایش سایز، شاهد افزایش قد گوشی های هوشمند نیز هستیم. در نتیجه انصافا باید اعتراف کرد دسترسی به آیتم‌هایی که در بالای گوشی قرار دارد کار سخت و دشواری است.

یکی از این موارد نیز نوار ناوبری مرورگر کروم است که به سختی می‌توان به این نوار در بالای گوشی دسترسی داشت، خوشبختانه نوار ناوبری مرورگر کروم را به راحتی می‌توانید از قست بالا به پایین صفحه منتقل کنید تا راحت‌تر در دسترس قرار داشته باشد. به این ترتیب برای انتقال نوار نواربری کروم به پایین صفحه موارد زیر را دنبال کنید:

۱. گام اول

همان‌گونه که اشاره شد، نوار ناوبری مرورگر کروم به صورت پیش‌فرض در قسمت بالا قرار گرفته است، برای انتقال این نوار به پایین صفحه، تنظیماتی در منوی اصلی کروم وجود ندارد و باید وارد منوی تنظیمات مخفی مرورگر کروم مخفی شوید.

۲. گام دوم

بر روی قسمت وارد کردن آدرس ضرب انگشت کنید و عبارت chrome://flags را تایپ نمایید. این کار باعث می‌شود تا منوی مخفی کروم باز شود. از طریق این منو می‌‌تونید قسمت ناوبری کروم را به پایین صفحه منتقل کنید، توصیه می‌کنیم به غیر از مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود، تغییرات دیگری را در این منوی مخفی انجام ندهید.

۳. گام سوم

سپس بر روی منویی که با علامت سه نقطه در قسمت بالا و سمت چپ کروم قرار گرفته است ضرب انگشت کنید و عبارت Find in Page را پیدا کنید. در این قسمت عبارت Chrome Home را تایپ و گزینه جستجو را بفشارید.

۴. گام چهارم

از فعال کردن این ویژگی اطمینان خاطر حاصل کرده و برای اعمال تنظیمات مرورگر کروم را دوباره اجرا کنید.

۵. گام پنجم

با اجرای مجدد مرورگر کروم متوجه خواهید شد که نوار ناوبری به سمت پایین صفحه منتقل شده است. پس از مدتی گشت و گذار در اینترنت متوجه خواهید شد که انتقال نوار ناوبری کروم تا چه اندازه استفاده از این مرورگر را در گوشی‌های اندرویدی راحت‌تر کرده است.

منبع:phonearena

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *